אנתוני בנט: “זה היה מאבק מנטאלי”

אוק 6, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

הפועל ירושלים מנסה לאסוף את השברים לאחר ההפסד הביתי הכואב 86:84 לקרשיאקה הטורקית במחזור הראשון בליגת האלופות בעקבות שלשת ניצחון של בונזי קולסון כשנותרו 0.2 שניות עד לסיום. הקבוצה של המאמן אורן עמיאל הצליחה להגיע למצב שבו היא הייתה קרובה לנצח במשחק צמוד במיוחד, אך קייזר גייטס החטיא פעמיים מקו העונשין בדקות הסיום וקולסון ניצל זאת עבור קרשיאקה, כשהמשחק פשוט ברח לירושלים מהידיים.

מאמן ירושלים, אורן עמיאל, היה מתוסכל מאוד מההפסד בסיום. “הצורה שבה זה הסתיים היא הרסנית, שיחקנו כקבוצה, הגענו לסיטואציה שבה אפשר לנצח וזרקנו את זה, נצטרך ללמוד מזה ואם אתה לא יכול להתמודד עם אכזבות כאלה אז אתה לא יכול להיות חלק מהמשחק. אנחנו דקה אחרי משחק שהפסדנו בשנייה האחרונה, אני חושב שבסוף אנחנו צריכים לנצח, לא ניצחנו היום ונצטרך להתמודד עם זה”.

Oren Amiel – Photo Credit: BCL

מי שהרשים במיוחד בירושלים היה אנתוני בנט. הפורוורד, שבימים שקדמו למשחק היו שמועות כי הוא לא ימשיך בישראל ואף היה בספק למשחק בעקבות נקע בקרסול, סתם הרבה פיות כשפתח את המשחק עם שלשה מהירה, הגיע ל-18 נקודות במחצית, הרים את היציעים בהיכל פיס ארנה ובסופו של דבר רשם בסך הכל 22 נקודות (3 מ-4 לשתיים, 5 מ-8 לשלוש), 8 ריבאונדים ומדד 25 בפחות מ-24 דקות. עם זאת, עמיאל רק אמר עליו בקרירות “שהוא הרשים מאוד”. עמיאל נשאל שוב על בנט, ושם כבר הרחיב מעט יותר. “אנחנו עובדים עם הקבוצה. גם ברמה הקבוצתית וגם ברמה  האישית אנתוני הוא לא שונה מאף אחד אחר, בסוף השחקנים צריכים לשחק כדורסל”.

בנט עצמו, שכמעט קנה את עולמו, שוחח עם העיתונאים בסיום. “נלחמנו מההתחלה ועד הסוף”, פתח. “היו יותר מדי מהלכים שפישלנו נגדם הגנתית וזה עלה במשחק. זה עדיין מוקדם מאוד בעונה, כמובן שאנחנו תמיד רוצים לנצח, יש הרבה דברים שאנחנו יכולים ללמוד. כדורסל זה כדורסל. זה פשוט היה מאבק מנטאלי, נלחמתי עבור עצמי, למרות שזה קרה אתמול (הנקע בקרסול) הייתי צריך לצאת ולהילחם עבור הקבוצה שלי”.

אנתוני בנט

Anthony Bennett – Photo Credit: Champions League

שון קילפטריק, שקלע 16 נקודות, אמר: “אנחנו צריכים להשתפר כקבוצה, אנחנו יודעים שזו עונה ארוכה, זה בערך היום הראשון של העונה באמת, אז יש הרבה מה לבנות, אבל הדבר הטוב ביותר הפעם היה שנלחמנו עד הסוף, זאת הייתה זריקה משוגעת, אבל זה חלק מהמשחק, אנחנו לא יכולים להיתקע בסיטואציות האלה ולחשוב שכל העונה יורדת לטמיון, אנחנו רק צריכים להמשיך לאימון הבא ולהמשיך לעבוד קשה”.

השיפור לעומת המשחקים הקודמים: “אנחנו משתפרים, במשחק מול מכבי הם ברחו לנו לקראת הסיום ואני חושב שאחרי שראינו את הווידאו ואיך הכל קרה, אז אם משווים המשחק הפעם היה הרבה יותר טוב. אנחנו יודעים שיש לנו קבוצה צעירה, אבל הדבר הטוב ביותר לגבי זה הוא שנוכל ללמוד מזה, לקחנו צעד חיובי בדרך לכיוון הנכון, אבל אנחנו צריכים להמשיך לעבוד כדי להמשיך ולהשתפר, בוודאות”.

ההשפעה שלו כאחד השחקנים המנוסים בסגל: “אני לא חושב שאני צריך לקחת יותר על עצמי, זה לא יהיה נכון, כשאתה לוקח יותר על עצמך אז מגיע הלחץ הלא נחוץ, אי אפשר לעשות את זה, צריך להשתפר ביחד כקבוצה ולהמשיך לשפר ולחזק את החיבור עם החברים לקבוצה. הדבר הטוב ביותר מהמשחק הזה הוא שלמדנו איך הדברים יכולים להיות, בייחוד כאשר אנחנו משחקים חזק והאוהדים עשו עבודה מדהימה, הם היו איתנו ודחפו אותנו ברבע הרביעי וממש עד הסוף, אבל כמו שאמרתי אנחנו צריכים להיות יותר טובים בסוף ונהיה יותר טובים, יש לי הרבה אמונה בקבוצה הזאת”.

על אנתוני בנט: “אנתוני זה אח שלי, הדבר היחיד שאני יכול לעשות הוא לוודא שאנתוני מרוכז מנטלית והוא עשה את זה, כל השבוע היו הרבה דיווחים לגביו וכשחקן שלמרות הכל יוצא לפרקט ומשחק כמו שהוא עשה, זה קשה. היו הרבה הסחות דעת ובסופו של דבר הוא לא צריך לשמוע דברים כאלה, אנחנו רוצים את אנתוני בנט כאן, אני רוצה אותו כאן בעיקר, הוא שחקן מפתח במה שאנחנו מנסים לבנות ואם נוכל להמשיך לעזור לאנתוני, ונמשיך להראות לו שהוא אחד מאיתנו והוא חלק מהצוות שלנו, אז נוכל לעשות דברים נפלאים, לא תראו עוד פאוור פורוורד כזה שיכול לזרוק כמוהו וכשאנתוני יכול להגיע במחשבה צלולה ולהרגיש בנוח, מהנסיון שלי איתו כשהיינו ביחד בברוקלין, השמיים הם הגבול, אבל אתה צריך לתת לאנתוני להיות הוא ולתת לו לשחק, צריך להזיז את כל הסחות הדעת ולהמשיך לוודא שאנתוני בסדר וגם אנתוני צריך לעשות את אותו דבר, להגיע כל יום מוכן לעבודה ואם הוא ימשיך לעשות את זה, בכנות, השמיים הם הגבול בשבילו. כקבוצה אנחנו צריכים להמשיך לוודא שהכל בסדר ושהדברים הולכים בכיוון הנכון שאנחנו צריכים”.

Sean Kilpatrick – Photo Credit: BCL

ת’ון מייקר, שקלע 5 נקודות בלבד (1 מ-5 לשתיים) במעט יותר מ-22 דקות, דיבר בסיום: “ללא ספק זה משחק שהיינו יכולים וצריכים לנצח, בסיטואציות האלה בסיום המשחק אנחנו צריכים להיות יותר מאוחדים וחזקים בריבאונד, זה אחד הדברים שפגעו בנו בסיום וגם עלה לנו בסוף בהפסד. ללא ספק זה משחק שהיינו יכולים לנצח, אנחנו צריכים לקחת את הדברים החיוביים, זה הרגיש שזרקנו טוב מ-3, אני אישית לא זרקתי טוב מספיק, אבל אני כאן ואנסה לפצות על זה”.

על היכולת הפעם לעומת המשחקים מול מכבי תל אביב והפועל חולון: “הרגשתי שבאנו עם אנרגיה חיובית, כולם באו מרוכזים. אורן עמיאל ביקש מאיתנו להישאר מרוכזים ולא לדאוג מהדברים השליליים כי ידענו שיהיו עליות ומורדות במהלך המשחק וזה הגיוני בנקודה הזאת של העונה. היו רגעים שאיפשרנו לקרשיאקה לעשות ריצות של 0:5 או 0:6 אבל הצלחנו לחזור וענינו עד המהלך האחרון, נשארנו ביחד לאורך כל המשחק”.

עתידו של אנתוני בנט: “אנחנו אוהבים את אנתוני בנט, אני אוהב לשחק איתו, הוא שינה את הגישה ולא מרוכז במה שמסביב אלא רק במה שקורה פה וברור שהוא רוצה להישאר ולהיות כאן מהשיחות שלי איתו והוא הוכיח את זה במשחק הזה, הוא שיחק ממש טוב, גם בהגנה, הוא יכול לעשות חילופים ולשמור גם על שחקנים נמוכים וזריזים יותר וגם להגן על הבסיס, והתקפית הוא באמת יודע לזרוק את הכדור והרגשתי שלא התרכזנו במה שקורה בחוץ, אפילו לא ידעתי שיש דיבור על העתיד שלו. נשארנו מרוכזים במשחק, אנחנו לא צריכים הסחות דעת בנקודה הזאת, אנחנו מתרכזים רק בלהשתפר ולנסות להתניע כמו שצריך את השיטה. רק הגענו וכולנו חדשים לשיטה ולמערכת ואנחנו מרוכזים במה שקורה בפנים, לא בחוץ”.

המעבר וההתאקלמות שלו בישראל ובכדורסל האירופאי: “אני אוהב את ישראל ואת ירושלים בעיקר, אני מרגיש שעל המגרש אני צריך עוד להתאים את עצמי לחוקים כאן, שרקו נגדי פעמיים צעדים במשחק, ובאן.בי.איי זה לא נחשב צעדים, אבל אני צריך להתרגל לזה כאן, יש כמה חוקים שאני עדיין מנסה להתרגל אליהם. זו הפעם הראשונה שלי מחוץ לארצות הברית אבל זה לא תירוץ, כמקצוען אני צריך להתאים את עצמי מהר וברבע הרביעי עשיתי את אותו הדבר ולא שרקו נגדי, אבל הורדתי את הכדור לפרקט מהר יותר, אז זה מה שאמרו לי, לכדרר מהר יותר כדי שלא ישרקו נגדי צעדים, עשיתי את זה ועשו עליי עבירה, אבל אני צריך להתאים את עצמי ולהתרגל. המשחק יותר פיזי כאן ואני אוהב את זה, בהשוואה לאן.בי.איי זה לא אותו דבר מבחינת הפיזיות, כולם יכולים לזרוק כאן, ובאן.בי.איי יש שניים או שלושה שחקנים שיכולים ממש לקחת זריקות, אבל כאן כולם יכולים לזרוק חוץ מכמה שחקנים גבוהים. אני ממש נהנה מהמשחק ונהנה פה”.

Thon Maker – Photo Credit: BCL

בצד של קרשיאקה, אחת הפייבוריטיות הגדולות לזכייה במפעל, הייתה שמחה גדולה. “שיחקנו משחק קשה מול קבוצה טובה מאוד, יש להם שחקנים מנוסים ומאמן מעולה”, אמר המאמן אופוק סאריג’ה. “לא יכולנו לעצור את השלשות שלהם (14 מ-28 לירושלים, 50%), חלקנו את הכדור ונשארנו ביחד, אני מאוד שמח לנצח וזו פתיחה מצוינת עבורנו”.

קולסון, שקלע את שלשת הניצחון המדהימה, חגג לאחר המשחק. “קודם כל, צריך לתת הרבה קרדיט לירושלים ששיחקה קשוח ואתגרה אותנו בשני צידי הפרקט”, פתח השחקן שרשם דאבל-דאבל של 22 נקודות ו-13 ריבאונדים. “נלחמנו עד השנייה האחרונה והראינו אופי, אנחנו אף פעם לא מוותרים. פשוט נשארנו ביחד, לא משנה מה התוצאה. יש לנו הרבה בחורים מנוסים שיכולים לתת לנו דקות טובות ולהנהיג”. איפה קולסון היה מדרג את סל הניצחון מול ירושלים בין הרגעים הגדולים ביותר בקריירה שלו? “זה שם למעלה בטוח, אני עובד הרבה מאוד על המשחק שלי בכל יום. בתור שחקן אני רוצה להיות גדול והחברים לקבוצה נותנים לי ביטחון, זה סל ניצחון אז זו ברכה”.

אקיל מיצ’ל, אקס הפועל גלבוע/גליל ומכבי ראשון לציון, היה שמח לחזור לישראל ולנצח. “זה מדהים להגיע בחוץ ולסחוט את זה, אנחנו לוקחים את הצורה שבה עשינו את זה”, גילה השחקן שסיפק 5 נקודות ו-6 ריבאונדים. “לחזור לירושלים ולעשות את זה אומר הרבה בשבילי. כשראיתי את גייטס על קו העונשין וישבתי על הספסל אמרתי שאם הוא יחטיא את הזריקה השנייה אז ננצח את המשחק. כשראיתי את בונזי לוקח את הריבאונד ורץ קדימה על הפרקט הייתה לי תחושה טובה לגבי זה מההתחלה. זה בהחלט נותן לנו ‘בוסט’ גדול, ירושלים היא קבוצה מסוכנת, לשחק נגדה בחוץ במשחק הראשון בליגת האלופות ולצאת מכאן עם ניצחון לא משנה כמה זה היה צמוד אומר הרבה עבור הטבלה אבל גם עבור הביטחון העצמי שלנו. אנחנו יודעים שאנחנו יכולים להיכנס לסיטואציה קשה ולנצח”.

הוסיפו לירושלים: ג’יילן אדאמס 12, קייזר גייטס 9, רטין אובאסוהן 7, עמית גרשון 6, אדם אריאל 4, איתי שגב 3. כן שותף: ווילי וורקמן.

Bonzie Colson – Photo Credit: BCL

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!