“אנסה כבר מעכשיו לשנות את הסדרות לשיטת הטוב מ-5 גם בחצי הגמר והגמר”

יונ 11, 2023 | כדורסל, ליגה

על ידי Ben Pask

באדיבות מנהלת הליגה (כולל התמונה הראשית)

מנהלת הליגה והטוטו-ווינר ערכו הבוקר (ראשון) מסיבת עיתונאים במשרדי הטוטו בפתח תקווה, בה נשאו דברים יו”ר מנהלת הליגה, מר ארי שטינברג ומנכ”ל הטוטו, מר מאיר ברדוגו.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

להלן דבריו של יו”ר המנהלת:

בוקר טוב לכולם. תודה למנכ”ל הטוטו, מאיר ברדוגו, שנמצא איתנו. ברוכים הבאים לכם ותודה שבאתם.

אנחנו נמצאים בעיצומו של רגע השיא של העונה ורגע אחרי עונת כדורסל באמת מרתקת. היה שבוע לא קל עבור כל חובבי הכדורסל וביניהם גם עבורי. לא כך רצינו להיכנס אל חגיגת הגמר, אבל המציאות עשתה את שלה. אני מתחייב שלא אתן לכל מה שקרה בשבוע האחרון מכל בחינה לשקוע, אסיק את המסקנות הנדרשות ונפעל על מנת לשנות את התקנון בהתאם, על מנת למנוע חזרה של סיטואציות כאלו ואחרות בעתיד.

ארצה להגיד כמה מילים באופן אישי: בחודש ינואר האחרון נכנסתי לתפקידי כיו”ר מנהלת ליגת העל בכדורסל. נכנסתי לתפקיד עם המון ציפייה ורצון לעשייה. קיבלתי לידי ליגה תחרותית ומעניינת. שמחתי לגלות את צוות המנהלת, שעובד קשה סביב השעון בשביל הליגה ופיתוחה עם המון ניסיון ואמביציה.

מי שעוד לא הספיק להכיר אותי, אני אומר דברים בצורה כנה וישירה. אין ספק שהליגה שלנו לא מושלמת. אולי אפילו רחוקה מלהיות, כנראה גם לא תהיה מושלמת, כי כל אחד עם דעותיו וזה בסדר. הגעתי לכאן בשביל לשנות. בשביל לשנות אני צריך ואדרוש יותר סמכויות למנהלת ולתפקיד יושב הראש בפרט. אני בטוח שזה יקרה בתמיכת כל הקבוצות, שמבינות את הצורך במישהו שיכריע בתוך ריבוי הדעות והאינטרסים המובנים ויוביל את הליגה למקום גבוה יותר ללא מכשולים.

אני רוצה את הטוב ביותר לאוהדי ולאוהדות הכדורסל, אני רוצה לראות קהל חדש וצעיר, שירענן את היציעים. אני רוצה שהליגה תהיה עם יותר כסף בשביל להשתפר. אני רוצה שתהיה לליגה זהות ישראלית שילדים וילדות יוכלו לגדול עליה ולהזדהות איתה. אני רוצה הרבה דברים והמלאכה עוד מרובה אבל יש לנו זמן.

נכנסתי באמצע העונה והשתדלתי לא להפריע ולא לשנות דברים תוך כדי תנועה. אני יכול להבטיח לכם שהחל מהעונה הבאה יתחילו לראות ממני יותר ואהיה מעורב הרבה יותר, כי כמו שאמרתי, יש כמה דברים שצריך לשפר – ונשפר אותם.

בהזדמנות זו, אני רוצה להזכיר את הפועל גלבוע גליל שנוסדה על ידי חיים אוחיון זכרו לברכה שנפרדת מאיתנו העונה. אנחנו פה מחכים להם שיחזרו במהירות. ובאותה נשימה אני רוצה לברך את מכבי עירוני רמת גן והפועל עפולה שעלו לליגת העל, שגדלה ל-13 קבוצות. התחלנו לעבוד מולם במרץ על מנת לאפשר להם נחיתה רכה יותר ככל האפשר.

אני רוצה להודות באופן אישי לשר התרבות והספורט, מיקי זוהר, שמאז תחילת כהונתו וכן כהונתי יש בינינו שיתוף פעולה מעולה, הוא תמיד עם אוזן קשבת ומשקיע הרבה זמן ומחשבה עבור הליגה והכדורסל. ואני מניח שזו רק ההתחלה.

אני מודה לטוטו, נותנת החסות הראשית לליגה, ובפרט למנכ”ל הטוטו, מאיר ברדוגו, על כל התמיכה, האמון ועל האירוח שלנו כאן היום. אני רוצה להודות לערוץ הספורט שמשדר אותנו שנים רבות במקצועיות גדולה ובשיתוף פעולה מלא. זאת הזדמנות להגיד גם תודה לכל נותני החסות של הליגה, שרובם הולכים איתנו שנים רבות.

תודה אחרונה לשחקנים, המאמנים, הצוותים, המנהלים וכל העוסקים בדבר הזה שנקרא ליגת ווינר סל.

אוהדים ואוהדות, אין ספק שבזכות כולכם זאת הייתה עונה מדהימה ואני מבטיח להמשיך לעבוד עבורכם ולמענכם.

לסיום, אני רוצה לאחל בהצלחה הערב לשתי הקבוצות והמשך סדרת גמר מוצלחת, ספורטיבית ומעניינת. אני מבקש מכל האוהדים והאוהדות שיגיעו למשחק הערב וכמובן גם למשחק השלישי אם יתקיים, לשמור על איפוק, לנהוג בספורטיביות ולהשאיר את האלימות מחוץ לספורט ובטח מחוץ לכדורסל.

תודה רבה לכולכם והמשך יום מהנה.

שטינברג נשאל על הרחבת הסמכויות: “היום המנהלת מורכבת מבעלי קבוצות ודח”צים. הדירקטוריון הוא בעייתי בעצם הגדרתו, אני כיו”ר המנהלת רואה רק את טובה הליגה – אני שם בשביל זה. לקבוצות יש עוד אינטרסים, יכולים להיווצר ניגודי עניינים וזה קורה. אני רוצה יותר סמכויות ותקנון יותר קשיח, כדי לתת את ההחלטה הנכונה ביותר עבור הליגה ולא עבור קבוצה מסוימת – וזאת נעשה. אנחנו לא צריכים להמציא את הגלגל, הגלגל כבר קיים ואנחנו רואים את זה במקומות אחרים בעולם. אני בעל הבית ואם יש תקלות בדרך או דברים שצריכים להיעשות – נעשה אותם. כולנו פה לטובת הכדורסל, כולל בעלי הקבוצות והאוהדים. צריך לחבר את היכולות של כל אחד ואנחנו נעשה את זה”.

על מתווה שר התרבות והספורט לליגה: “המתווה עוד לא נעול. לטעמי הוא מצוין, הוא יצמצם פערים בליגה. אנחנו צריכים ליגה תחרותית, שכל משחק יהיה צמוד ושלא נדע מראש מי המנצחת. המתווה נותן לקבוצות היותר קטנות הטבות כלכליות משמעותיות, שיעזור לצמצום הפערים באופן מיידי. לצד זה, אנחנו לא צריכים לפגוע בקבוצות סופר משמעותיות שמשחקות בליגות נוספות – וזה נותן מענה גם להן. המתווה עוד לא סגור, אנחנו רוצים לשמור על כולם ולא להפריע. נביא את המתווה הכי טוב שקיים, שיענה לאידיאולוגיה של השר במקרה הזה. המתווה יהיה טוב לליגה”.

על הרחבת סדרות הפלייאוף החל משלב חצי הגמר: “אני אנסה כבר מעכשיו לשנות את הסדרות לשיטת הטוב מ-5 משחקים גם בחצי הגמר וגם בסדרת הגמר. חמישה משחקים יכולים להיות הפנינג משמעותי, כאשר כל משחק מספק דרמה – וזה מה שאנחנו צריכים בליגה, עוד עניין, שיביא קהל וספונסרים. אני איש של פשרות ולא של מלחמות, במטרה להביא את התוצאה הטובה ביותר. אנחנו הולכים למקום של 14 קבוצות בעוד שתי עונות, אני אשאף להאריך את הסדרות כבר בעונה הבאה. אנחנו לא רוצים שיהיו קבוצות שיאבדו עניין באמצע העונה”.

על הרחבת הליגה בעונה הבאה: “אני לא חושב שאין מספיק שחקנים ישראלים ל-13 ו-14 קבוצות, אולי כרגע אין להם מספיק במה. לאט לאט, גם את רומא לא בנו ביום. הצורך בשחקנים ישראלים יגבר ואנחנו פשוט נלך צעד-צעד. כולנו רוצים פתרונות קסם, דבר שכנראה לא יקרה. זה ייתן הזדמנות לשחקנים ישראלים נוספים ויחזיר עוד שחקנים שלא משחקים בארץ. כל דבר כזה הוא מיני-מהפכה ונלך צעד-צעד. אנחנו עושים את המקסימום עם מה שבשליטתנו”.

לגבי המתיחות לקראת המשחק הערב: “הביטחון הוא מעל הכל. בריאות השחקנים והאוהדים מעל הכל. יש כמה אפשרויות שאנחנו חושבים עליהם לגבי הערב. באידיאל שלנו ההנפה היא טקס מכובד, לפעמים המציאות גורמת לנו לזוז קצת מהתוכניות. זה יהיה אירוע מתגלגל”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!