“אני רוצה להיות יותר אגרסיבי”: דני אבדיה מתכונן לעונה שבפתח

אוק 19, 2021 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Dov Halickman

הפורוורד הישראלי של הוושינגטון וויזארדס, דני אבדיה, שוחח עם התקשורת לקראת פתיחת עונת המשחקים בNBA. וושינגטון תחל את העונה הראשונה שלה תחת המאמן ווס אנסלד ג’וניור השבוע ותרצה להגיע רחוק יותר ולהיות חזק במירוץ לפלייאוף העונה. אבדיה שיתף בתחושותיו לקראת העונה, על משחקי ההכנה שהיו ועוד.

Deni Avdija – Photo Credit: Washignton Wizards

על ההכנות לעונה שבפתח:

“עשיתי עבודה טובה במשחק הראשון, אני סומך על צוות האימון ועל כל מילה שלהם. עברנו מחנה אימון נהדר והתחלנו את העונה טוב מאוד. ”

Wes Unseld Jr. – Photo Credit: Washington Wizards

על סגל השחקנים לעונה הקרובה:

“הכל דינמי, הקבוצה שלנו מלאה בשחקנים דומיננטיים בעמדות שונות. אנחנו מביאים את האנרגיה מהספסל, אנחנו צריכים לשחק טוב יותר מהחמישייה, אנחנו כולנו קבוצה אחת, נעשה הכל כדי להגיע כמה שרחוק.”

 

epa08913355 Bradley Bradley Beal EPA-EFE/Rob Carr

אבדיה סיפר על איך הוא תפס את משחק ההכנה נגד הניקס:

“המשחק נגד הניקס לא היה פשוט, אני חושב שהמשחק היה טוב עבורינו, היינו ביתרון ואיבדנו אותו, אסור לנו לעשות כזה דבר. אני יכולתי להיות יותר אגרסיבי. הנקודה היא שאנחנו צריכים לסגור כזה משחק. זה לא הלך, למדנו מזה, וזה חשוב.”

דני שיתף לגבי הפציעה שעבר:

“אני תמיד נותן את הכל ורוצה להיות מושלם מההתחלה, השחקנים שלצידי יד אומרים לי שזה לוקח זמן, אני עדיין רק חוזר מפציעה. זה לא קורה בשנייה שאתה חזור למה שהיית קודם. אני צריך סבלנות ואז אשתפר, אני עושה את זה עכשיו ואני חיובי.”

על החשיבות של ביל לקבוצה:

“בראד יגיד את האמת תמיד, אפילו אם לא יהיה איתנו בגלל החיסונים, אנחנו סומכים עליו. הוא המנהיג שלנו, והוא יאמר לנו אם אנחנו טובים או רעים. בראד חשוב לנו ואנחנו צריכים אותו עם או בלי החיסון.”

אבדיה הגיב להארכת החוזה שקיבל דניאל גאפורד:

“אני מאוד שמח עבור דניאל גאפורד, אני רואה אותו באימונים, עובד קשה. זה מגיע לו (הארכת החוזה). שרק ימשיך ככה.”

על תקופת השיקום מהפציעה:

“הקיץ שלי היה לרוב שיקום די ארוך, היה לי מעט זמן בבית. פשוט עבדתי, רוב הזמן הייתי בוושינגטון. בקבוצה עזרו לי להתחזק ולחזור לכושר. אני רציתי לחזור כמה שיותר מהר ומוכן וזה הקריב לי את הקיץ. אף פעם לא שקט, גם כשהייתי במכבי תא הייתי רעב לעוד. תמיד רציתי ואני רוצה להיות יותר טוב, לשפר את עצמי בתור שחקן ואני אף פעם לא נח לרגע. תמיד אעבוד על אותם דברים, אני תמיד מגיע רעב בכל שנה. באיזהשהו שלב אתה מכיר את הגוף שלך. אני חושב שאני בחור אגרסיבי אבל אני צריך את הזמן לחזור לעצמי, אני עדיין בתהליכי חזרה של הגוף שלי. שישה חודשים זה הרבה זמן להיות בחוץ. האגרסיביות נשארה, זה בטוח. למדתי על עצמי הרבה בשנה האחרונה, הרבה גורמים לא היו פשוטים לעכל, הקורונה והמצב בעיר. להיות כמה שיותר עקבי, זה לא פשוט. מוסר העבודה שלי נשארה זהה כמו גם שמחת החיים שלי, מפה רק להתקדם ולשמוח.”

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

על הרוטציה בסגל:

“בסופו של דבר זה כדורסל, אני מאמין שיש יותר שטף בהתקפה, זה כיף וצורת הכדורסל הטובה ביותר היא להניע את הכדור ואנחנו שמים על זה הרבה דגש. בסופו של דבר החמישייה השנייה באה עם אנרכיות, זה  דינמי, אני מרגיש יותר טוב. זה לא המאה אחוז שלי. בסופו של דבר עבדתי מאוד קשה אבל אני לא ממהר לשום מקום, יש לנו 82 משחקים העונה. ”

אבדיה סיפר על הכימיה ה”ישראלית” בקרב הקבוצה שהוא מנסה לייצר:

“אני מנסה להטמיע בחברים לקבוצה המון אווירה ישראלית גם באוכל וגם בחגים. עוד לא יצא לי לפגוש את הקהילה היהודית. חוץ מזה בינתיים אני מרוכז בכדורסל. בעתיד יהיו לנו אחלה תקופות.”

על המטרות שלו בעונה הקרובה:

“אני רוצה להיות יותר אגרסיבי, ולצבור ניסיון בהגנה ובהתקפה. הניסיון הזה בתוך המשחק יעזור לי. עכשיו אני כבר בשנה שנייה, הכל בא עם הזמן. אני רוצה להשתפר כל יום, אני לא משווה לשנה שעברה. אני אעשה את הכי טוב בכל שנה. אני חי כל יום בעיתו. המטרה הראשונה שלי היא שהקבוצה תצליח, אני רוצה להיות הישראלי הראשון בפלייאוף. אם זה לבוא מהספסל זה בסדר גמור, כל עוד אנחנו נגיע רחוק. אם החלטת המאמן תהיה שאני בחמישיה או בחמישייה השניה הגישה שלי זהה. המון אנשים לא מאמינים שנגיע רחוק, אבל אתה אף פעם לא יודע. אנחנו באים כאנדרדוג ורוצים להפתיע את האנשים שלא מאמינים בנו. העובדה שהתחלנו את ההכנות מוקדם עזרה לנו, אנחנו עושים הרה מחוץ למגרש וזה עוזר לנו על המגרש, זה היה אחד המפתחות. בינתיים אנחנו מתקשרים טוב מאוד,יש הרבה מה לשפר. אבל נקודת ההתחלה שלנו טובה מאוד.”

על הסיוע מצוות האימון כדי להשתפר:

“היו כמה אימונים שבהם עשיתי כמה טעויות ובמהלך האימון ניתחתי במה טעיתי, אני מנסה ללמוד מהטעויות. אני שואל את המאמנים איך אני צריך לשפר כל מהלך. אני מנסה להשתלט על כל העמדות שבהן אני אשחק. אתמול אחרי האימון  אני ואנטוני גיל הבאנו עוד 3 מאמנים כדי שנעבור על כל המהלכים שלנו.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!