“אני רוצה להודות לניקולה ולצוות הסקאוטינג שבחרו בקיירי תומאס”

פבר 10, 2022 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

מכבי תל אביב מאושרת מהניצחון 75:84 על צסק”א ביורוליג. הבאנו את התגובות של שני הצדדים בסיום המשחק.

מאמן מכבי תל אביב, יאניס ספרופולוס, פתח: “רוצה לברך את השחקנים על משחק נהדר. ממש נהניתי לראות אותם משחקים עם האגרסיביות והקשיחות, נחישות לאורך כל המשחק. הייתה לנו מחצית ראשונה נהדרת, אחת הכי טובות שלנו העונה, ההגנה שלנו הייתה מצוינת, הם קלעו רק 11 נקודות ברבע השני, וקלענו 49 נקודות עם אחוזים נהדרים מבפנים ומבחוץ, היה לנו משחק מושלם. עשינו עבודה נהדרת. במחצית השנייה שיחקנו עם אותה אינטנסיביות, הרבע השלישי הלך כמו שרצינו, הובלנו ב-20 הפרש ובסוף שלטנו במשחק, הם התחילו ללחוץ, הנענו את הכדור טוב והיה לנו משחק טוב גם במחצית השנייה בשליטה במה שעשינו. רוצה לברך את השחקנים על הניצחון והיכולת שלהם. אני רוצה שהם ימשיכו באותה תשוקה”.

על הכניסה של צביקה שרף ופיני גרשון להיכל התהילה של המועדון: “הייתי גאה מאוד היום במהלך הטקס בשביל צביקה שרף ופיני גרשון, זה הגאווה של המועדון שלנו ושל שני מאמנים גדולים שהקדישו את עצמם להצלחת הקבוצה. הייתי גאה להיות לידם, אני חושב שאני הייתי היחיד שהיה עוזר המאמן של שניהם. למדתי מהם הרבה מאוד”.

הדרבי בחצי גמר גביע המדינה מול הפועל תל אביב: “אני רוצה להודות לאוהדים על התמיכה, ראינו אותם חוגגים את המשחק הנהדר הזה, ואנחנו רוצים שהם ימשיכו לתמוך בנו, אנחנו נילחם בכל המשחקים, החל מהדרבי הקרוב. אנחנו נותנים את הכל בשביל מכבי, וננסה לעשות את זה הכי טוב שאפשר בחצי גמר הגביע. הם הניפו שלט על מותו של אוהד של אריס סלוניקי שמת בגלל חוליגנים והראו איזה לב גדול יש להם”.

היכולת של השחקן החדש, קיירי תומאס: “זאת הסיבה שבחרנו בקיירי תומאס, אני רוצה להודות לניקולה ולצוות הסקאוטינג שבחרו בו. לא הכרתי אותו טוב מדי, והחתמנו אותו למרות שהוא היה פצוע והיה צריך עוד שבוע כדי להתחיל להתאמן, הוא נותן לנו הרבה פיתרונות, וכל עוד שנתאמן איתו, נהיה טובים יותר. יש לו רגעים שהוא צריך להבין איך אנחנו משחקים, וכשהוא ייכנס לזה, הוא יהיה טוב בהרבה”.

חוסר היציבות של הקבוצה: “לשחק הגנה מהסוג הזה, צריך להביא חלק מהנשמה שלך, זה לא קל. צריך להביא את המקסימום מבפנים, יש ימים שלא תוכל לעשות את זה. זה לא רק במכבי. בקבוצות טובות יש עליות וירידות, צסק”א לא שיחקה כמו ששיחקה בסוף לאורך כל המשחק. צריך לבזבז הרבה אנרגיות בהגנה, כשמשחקים הרבה משחקים אין לך תמיד את האנרגיה לתת את זה. השחקנים יצטרכו להביא את האינטנסיביות הזאת לדרבי. זאת הדרך לנצח משחקים. נצטרך משחק טוב בהתקפה ובהגנה, אבל נצטרך להביא את כל הלב שלנו”.

ההיעדרות שלו מהמשחקים בשבוע שעבר בעקבות הקורונה: “כשראיתי את המשחק בטלוויזיה והיה לחץ, כמעט שברתי את הטלוויזיה”.

היכולת הקבוצתית: “אני רוצה להשתמש בכל השחקנים, אני רוצה שהם יהיו מוכנים לשחק בכל משחק, כולם צריכים להיות מוכנים לשחק טוב בהגנה, ולתמוך בשיטה של הקבוצה. הם יכולים להחטיא, אבל הם צריכים להיות מוכנים לשחק ולהגן. אני לא רוצה לחלק את הקבוצה לישראלים ולזרים, אני סומך עליהם באותה צורה. ידעתי שג’ייק יעזור לנו, הוא חכם, הוא יכול למסור, לשמור, הוא יודע איך לשחק את המשחק. הוא לא היה בכושר נהדר כשהוא הגיע העונה, הוא מצא את עצמו העונה”.

הקפטן ג’ון דיברתולומיאו, שקלע 10 נקודות, אמר: “הכל מתחיל בהגנה. התחלנו לשחק הגנה טובה מאוד במחצית השנייה בגליל, המשכנו את זה היום, ההגנה שלנו צריכה להיות עקבית כל הזמן. כשאנחנו עם הגב לקיר יש עלינו הרבה לחץ, אבל בהגנה הזאת אנחנו משחקים את הכדורסל הכי טוב שלנו. אנחנו מתמקדים בזה מההתחלה. זה משהו שהמאמן מדגיש בפנינו. כשאנחנו עושים עצירות ומשחקים הגנה, יש לנו קצב בהתקפה, כולם נהנים וקולעים, אבל כשיש לך מומנטום מההגנה יש לך יותר סיכוי להיות עקבי. לאחרונה אנחנו מרימים את הרמה שלנו. הדרבי הוא משחק ענק, אפילו אחרי הניצחון היום, אנחנו אוהבים לחגוג אחרי ניצחונות אבל יש לנו משחק ענק ביום שני, אולי הגדול ביותר העונה. זה לא רק הדרבי, אבל גם הגביע. הפסדנו להם פעמיים העונה, אלה המשחקים המהנים ביותר, אני יודע שכולם בחדר ההלבשה יודעים שזה המשחק הכי חשוב. כשאני מרגיש שאני משפיע על המשחק בהגנה, זה נותן לי קצב בהתקפה, קלעתי כמה זריקות מוקדמות וזה תמיד עוזר. בקבוצה כזאת עם כל כך הרבה שחקנים טובים, צריכים להישאר מוכנים. יש לנו שחקנים שיתעלו על בסיס יומי, היה לי היום יותר דקות ויכולתי לקלוע הרבה נקודות. המאמן נותן לי הזדמנות אחרי הזדמנות, והרבה ביטחון, אני רק רוצה לעשות הכי טוב בשבילו ובשביל החברים שלי לקבוצה”.

מאמן צסק”א, דימיטריס איטודיס, סיכם: “ברכות למכבי על הניצחון. פתחנו את המשחק טוב, המשחק זרם, זה לא הספיק, אף פעם הפתיחה לא מספיקה. זה איך שאתה משחק את המשחק, בהמשך המשחק הם ניצלו את ההגנה החדשה שלנו, שלשות פנויות, ווילבקין יצר זריקות לעצמו ולאחרים. היינו צריכים להילחם כדי לחזור, ונלחמנו, זה היה מאוחר אבל ניצחנו את המחצית השנייה ב-12, והפערים במדד בין המחציות משמעותיים. אנחנו צריכים לעבוד על הרצון והתשוקה שלנו לשחק, וצריכים לתקן את זה אתמול. הקבוצה שיחקה 4-5 הארכות בזמן קצר וזה השפיע על השחקנים, אבל היה לנו מספיק מנוחה. ידענו שמכבי משחקת טוב יותר בבית וקולעת טוב יותר, היינו צריכים להיות שם בזמן הקלאץ’, לא היינו מתחת לעור שלהם. לא התחרינו, וזה מאכזב אותי. נראינו אחרת לגמרי במחצית השנייה, אבל היינו צריכים להראות ככה מההתחלה. יש הרבה סיבות על חוסר היציבות שלנו. זאת עובדה. הנענו את הכדור טוב, התוצאה לא טובה בשבילנו, אבל היה לנו יותר אסיסטים, קלענו טוב יותר במחצית השנייה, מדד טוב יותר. מכבי קלעו שלשות פנויות לגמרי, אנחנו לא קלענו אותן בהתחלה. כשנכנסים לפיגור של 26 זה יותר מדי”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!