“אני כבר זקן”: רז אדם בראיון שנשלף מהארכיון

מאי 18, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

רז אדם הוא אחד השחקנים האלה שאי אפשר שלא לאהוב. הגארד הצעיר (בן 22, 1.88 מטרים) של הפועל תל אביב אומנם לא מקבל העונה הרבה הזדמנויות, אך כשזה כן קורה הוא לרוב מחזיר על הפרקט, כאשר לדוגמא בהפסד הבית האחרון למכבי תל אביב הישראלי הביא את הטירוף המוכר שלו לפרקט תוך שהוא סיפק 17 דקות איכותיות שבהן קלע 4 נקודת (2 מ-3 לשתיים) ורשם פלוס 9 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה בקבוצתו). כעת, רגע לפני שקבוצתו תנסה להציל הערב (רביעי, 21:00) את סדרת הדרבי התל אביבי בהיכל מנורה מבטחים במטרה למנוע סוויפ כאשר סדרת רבע הגמר כבר עומדת על יתרון 0:2 לטובת אלופת ישראל, בחרנו באתר “ספורטס רבי” לשלוף מהארכיון ראיון שערכנו עם אדם במדיה דיי של הפועל שנערך בתחילת העונה באולם הדרייב אין.

“מאוד מתרגש ומאוד שמח בעיקר שמתחילים עוד פעם, אנחנו מתגעגעים לזה ורוצים לשחק, ויאללה, שיתחיל כבר”, אמר אדם בזמנו על ההתרגשות לקראת פתיחת העונה.

לאדם יש היסטוריה טובה עם האולם הביתי שלו, כאשר ב-2019 הוא כיכב בזכייה של נבחרת העתודה באליפות אירופה. “מאוד אוהב את האולם הזה, זה אולם מאוד ביתי ומאוד חם, שמח שיש לי זכות לשחק פה, אבל זה פחות האולם, האנשים עושים את האולם, הקהל שלנו שמאוד דוחף אותנו כל משחק. שמח לשחק פה”.

Raz Adam – Photo Credit: Dov Halickman

בהפועל אדם משחק תחת המאמן דני פרנקו. “עם דני אנחנו ממשיכים מהעונה שעברה, אני שמח על ההזדמנויות שיש לי איתו, אני חושב שהוא חלק מהשינוי המשמעותי שהיה לי בעונה שעברה שהיה לי יותר הזדמנות להוכיח את עצמי ואני שמח להמשיך איתו עוד”.

אדם זכה לשתף פעולה העונה עם שמות גדולים בקו האחורי בדמות ג’ייקובן בראון, בר טימור וג’יימס יאנג. “קודם כל שחקנים מאוד-מאוד מוכשרים שהם גם מאוד מוכחים, אני יכול רק ללמוד מהם ואני שמח לשחק לצידם, זה גם משאיר לי הרבה יותר אפשרויות למצוא את עצמי פנוי כי הרבה-הרבה מאוד פוקוס עליהם, בעיקר אני חושב שהם יכולים מאוד לתרום לנו ולגרום לקבוצה לנצח הרבה משחקים שזה הכי חשוב”.

אדם ציפה לעשות התקדמות העונה, שכן הוא כמובן התבגר במהלך העונה שעברה. “אני כבר זקן באמת, בן 21”, הוא צוחק, כאשר הראיון נערך לפני שהפך להיות בן 22. “אני תמיד מנסה לעשות מה שיתרום לקבוצה, אם הקבוצה צריכה יותר קליעה, יותר חדירות ויותר תנועה בלי כדור, כמובן שהגנה זה הבסיס לכל משחק, אבל באמת שאני חושב שאני מנסה לעשות מה שיתרום לקבוצה, מה שצריך באותו משחק ומה שצריך בכללי”.

Raz Adam – Photo Credit: Oded Carni

לפני פתיחת העונה היה נדמה שלהפועל יש את הכלים אולי לזכות בתואר העונה, ואכן, בדיעבד הקבוצה הגיעה לגמר גביע המדינה, שם היא הפסידה לבני הרצליה. “תואר? תמיד מנסים לבנות כמובן את הקבוצות הכי חזקות שיש, הרבה פעמים זה לא עובד והרבה פעמים זה כן עובד, ברוב המקרים זה כמובן לא מצליח כל כך רחוק, אנחנו משתדלים הכי חזק שזה יצליח, אבל אני באמת חושב שיש לנו קבוצה מאוד טובה ואם נשחק ביחד, נתאמן חזק ונעבוד קשה אנחנו יכולים גם להגיע רחוק”.

העונה אדם כבר לא שיתף פעולה בהפועל עם ים מדר, שעבר לפרטיזן בלגרד הסרבית. “מתגעגע? אני חושב שכולנו שמחים בהצלחה שלו. להיפך, ככל שהוא מצליח זה מראה שהפועל תל אביב – גם עם תומר גינת שיצא לחו”ל וגם ים מדר שיצא לחו”ל – זה מראה דווקא מהמועדון הזה אפשר להגיע גבוה, ואני מאוד שמח בשבילו ומקווה שהוא יצליח”.

לאדם אין מודל לחיקוי ספציפי. “את האמת שאני לא יודע, אני לא חושב, כמובן אולי כשהסתכלתי על כדורסל בגיל צעיר יכול להיות שהייתי מנסה לעשות דברים, אבל אני חושב שלכל שחקן יש את האופי שלו ואת הדמות שלו”.

אדם סיכם: “אני מנסה להיות שמח, מאושר, לתת אנרגיות חיוביות, אנרגיות טובות וליהנות כל עוד אני פה”.

Raz Adam – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!