הוא שיתף פעולה עם דונובן מיצ’ל ושיחק תחת אלוף NBA. הערב הוא פוגש את מכבי תל אביב

אוק 26, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Joshua Halickman

מכבי תל אביב תארח את ז’לגיריס במסגרת המחזור השישי ביורוליג הערב (שלישי) בשעה 21:05 שעון ישראל. הצהובים יחפשו לשפר את המאזן שלהם ל-3-2 ומנגד הליטאים יחפשו להשיג ניצחון בכורה העונה במפעל כאשר הם כרגע נמצאים במאזן עגום של 0-5.

הקבוצה של יאניס ספרופולוס יצטרכו להיות מאוד ממוקדים כאשר מהצד השני ז’לגיריס מגיעה עם מאמן חדש: יורה זדובק, שהחליף את מרטין שילר בתפקיד לאחר תחילת עונה לא פשוטה מבחינת הירוקים.

אחד השחקנים המנוסים שיחפש להשפיע במשחק הערב הוא טיילר קבנו, שחתם בקבוצה בפגרה האחרונה לאחר ששיחק בטנריפה בעונה הקודמת. לאתר “ספורטס רבי” הייתה ההזדמנות לראיין את שחקן ה-NBA לשעבר שמשחק כעת בקבוצתו השלישית באירופה.

Tyler Cavanaugh – Photo Credit: Zalgiris

ז’לגיריס פתחה את עונת היורוליג בצורה פחות רצויה מבחינתה: שינוי בעמדת המאמן, פציעות ובלי ניצחון במפעל. האם אתה מאוכזב שמרטין שילר כבר לא עם הקבוצה אחרי שגם שיחקת תחתיו בג’י ליג?

“כן, זה היה מאכזב בעקבות התקופה הקודמת שבה שיחקתי תחתיו בסולט לייק סיטי. בסופו של יום זה ביזנס ולכל חבר בארגון יש את התפקיד והעבודה שלו. כמקצוען אתה ממשיך להגיע ולעבוד קשה כדי לנסות להשתפר בכל יום.”

מה המאמן החדש זדובק מביא לשולחן?

“המאמן זבודק מביא לשולחן הרבה ידע כמאמן שמהיום הראשון מדגיש לנו את החשיבות של הגנה ואינטנסיביות בכל התקפה. הוא שומר על המשחק כך שהוא יהיה פשטני מבחינת טקטיקה ודוחף אותנו לשחק חזק יותר בכל יום.”

ניילס גיפי הוא שחקן ששיחקת יחד איתו באלבה ברלין וכעת אתם שוב באותה קבוצה. יש לך אנקדוטה מעניינת לגביו?

“ניילס הוא חבר טוב לקבוצה ואני מאוד מתרגש לקבל את ההזדמנות לשחק איתו שוב. הוא שחקן מאוד מגוון שיכול לעזור לקבוצה בכל כך הרבה דרכים. זה נהדר לחזור לשחק שוב ביחד כאן בז’לגיריס.”

מה התקרה של ג’וש ניבו לדעתך בהתייחס לכך שהוא משחק את עונתו הראשונה ביורוליג?

“ג’וש פתח בצורה נהדרת את העונה ואני לא חושב שהוא אפילו נוגע בקצה התקרה של הפוטנציאל שלו. ברור לכולם את יכולותיו האתלטיות המרשימות שאי אפשר לפספס אבל אני מאוד מתרשם מהמהירות שבה הוא הצליח להתקדם מתחילת העונה. הוא הוסיף הרבה למשחק שלו כבר בעונה הזו וזה רק הולך להמשיך. הוא שחקן ברמה גבוהה מאוד ואני מצפה לראות לאן הקריירה שלו תיקח אותו.”

איך תוכלו להתקדם מעכשיו בכיוון הנכון ואיך תוכלו להשיג ניצחון בתל אביב?

“פשוט להמשיך ללמוד איך לשחק יחד יותר ויותר. עבדנו קשה מאוד כדי להתכונן לשבוע הזה.”

כמוך יש מספר שחקנים מתקופתך בהוקס שמשחקים ביורוליג כמו למשל טיילר דורסי ומלקולם דילייני שמביאים שינוי בקבוצותיהם. מה דעתך על ללכת מה-NBA ליורוליג?

“הקפיצה עבורי מה-NBA ומהג’י ליג ליורוליג פתחה את עיניי. כדורסל באירופה ובמיוחד ביורוליג הוא כדרוסל ברמה שונה מבחינת הגנה, אינטנסיביות. כל משחק הוא בעל משמעות עצומה ולכן כל התקפה היא קריטית. אני עדיין מתאים את עצמי למשחק האירופאי. אני חושב שהיורוליג היא ליגת הכדורסל הטובה בעולם.”

המאמן שלך לשעבר מייק בודנהולזר זכה באליפות ה-NBA עם הבאקס. איזה איכויות יש לו כמאמן שעזרו לקבוצה לזכות באליפות?

“המאמן באד הוא מוח כדורסל מבריק עם תשומת הלב שלו לפרטים הקטנים והרעיונות הייחודיים. הוא משתמש בהרבה שחקני פנים מגוונים כדי ליצור ספייסינג לפליימייקרים שלו וזה השתלם עם אליפות בעונה שעברה. אני שמח מאוד לראות אותו ואת הצוות שלו שהשיגו את היעד הזה.”

האם היה לך חבר לקבוצה לשעבר ב-NBA שנהנית לשחק איתו במיוחד?

“לא שיחקתי הרבה משחקים ביוטה עם הג’אז אבל האפשרות להיות עם דונובן מיטשל הייתה נהדרת. רק לראות את הגישה שלו ואיך הוא עובד כל יום כדי להשתפר זה דבר מרשים. הוא כישרון מאוד מיוחד שיכול להשיג הרבה תארים וציוני דרך בעתיד.”

Donovan Mitchell – Photo Credit: All-Pro Reels

כשהיית עם הניקס בליגת הקיץ לפני כמה עונות, הרגשת שהיה לך סיכוי להישאר בליגה הטובה בעולם?

“כן הרגשתי כך, כי חשבתי ששיחקתי טוב בליגת הקיץ איתם אבל זה פשוט לא הסתדר בסופו של דבר. ידעתי שזה הזמן לקחת את הצעד הבא בקריירה שלי באירופה אם לא יכולתי להשיג מקום בסגל עם קבוצה (ב-NBA).”

האם ה-NBA עדיין מטרה או שאתה תהיה מרוצה מהישארות שלך כשחקן ביורוליג?

“כאמריקאי אני תמיד אוהב לשחק בבית שוב ב-NBA, אבל אם זה לא יקרה שוב אני בסדר עם זה ופשוט רוצה שתהיה לי את הקריירה הטובה ביותר שאני יכול באירופה.”

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!