“אנחנו צריכים להיות פחות תלותיים בשחקן כזה או אחר”: דני פרנקו בראיון

אוג 22, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

לכבוד העונה החדשה שמתקרבת, הפועל תל אביב ערכה ראיון עם המאמן דני פרנקו על העונה האחרונה, העונה הקרובה ועוד. הראיון התפרסם באתר הרשמי של המועדון.

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunesSpotify או Google Podcasts.

הצלחת לנוח קצת הקיץ? לצבור כוחות?

“כמה שאפשר, קיץ הוא תמיד זמן להכנות ולמחשבה על איך אנחנו יכולים לעשות יותר טוב. מחשבות על איך אפשר גם לשמור על מה שטוב ולא לקלקל וגם איך לשפר את מה שצריך. הרצון היה לחזור למגרש ולראות את החבורה החדשה שנמצאת כאן, וזה הגיע מהר מאוד. אני מחכה כבר להתחיל את המסע המשותף שלנו”.

מבחינה מקצועית – במה הפועל של 22/23 צריכה להיות שונה מהפועל של 21/22?

“אנחנו צריכים להיות פחות תלותיים בשחקן כזה או אחר. אנחנו צריכים לזכור שאנחנו משחקים בשתי מסגרות אבל גם לעשות הכל כדי לצמצם למינימום את השוני בין הקבוצה שמשחקת באירופה לבין הקבוצה שמשחקת בליגה. אנחנו חייבים לדאוג שבכל הרכב אפשרי שבו שנשחק נוכל להיות מתואמים, טובים ולהבליט את היתרונות שכל הרכב יכול להביא”.

מה ההתאמות שהשחקנים והצוות יצטרכו לעשות לקראת היורוקאפ?

“אנחנו חייבים להיות מאוד מאוד ממוקדים. יש לנו מעט מאוד זמן לנצל במהלך העונה להכנות בין משחק למשחק. התקופה הנוכחית היא התקופה היחידה במהלך העונה שאנחנו יכולים להטמיע הרגלים ושיטות משחק וברגע שהעונה מתחילה זה כבר יותר עבודה של וידאו, הרבה על הניסיון של שחקנים וניהול עומסים נכון. אני ושלושת העוזרים שלי (ברק לדרר, איב מודי וגיל סלטר) נצטרך להיות ממוקדים בפרטים שחשובים לנו וכמה שיותר להתעסק בעיקר ולעשות הבחנה נכונה בין עיקר לטפל. גם אנדראה (קבאלרי, מאמן הכושר) יצטרך להיות עם האצבע על הדופק בנושא דקות משחק וניהול עומסים כך שנוכל להתאושש מכל אתגר ולהיות מוכנים לאתגר הבא – גם ביכולת וגם באנרגיה”.

אתה מרגיש שהמועדון מוכן לקפיצת המדרגה הזו?

“אני מרגיש שהמועדון עושה קפיצה אדירה משנה לשנה והפועל מתקדמת לכיוונים טובים. הכניסה לאירופה הכריחה את כולם להיות יותר מחויבים ברמת שעות העבודה וברמת הטוטאליות. אנחנו יוצאים למסע ארוך, מאתגר, מרתק ומרגש. מרגיש שהגישה הזו שהמערכת ואנחנו כצוות נוקטים בה, תגרום לנו לשאוף להיות יותר ויותר טובים. זה יעזור לכל הקבוצה להתקדם הלאה לקראת האתגרים שיש לפנינו. אין לי ספק שנלמד הרבה מהשנה הזו, נפיק המון לקחים שיגרמו לנו ללכת קדימה ולהיות טובים עוד יותר בעתיד”.

ספר על הבנייה של הקבוצה הקיץ

“היו לי הרבה מחשבות בקיץ על איך אנחנו עושים את הפועל יותר טובה בעונה הבאה ואיך הופכים את ההשתלבות שלנו באירופה בצורה נכונה. בסוף, למאמן יכולים להיות המון רעיונות ורצון לעשות את הקבוצה הכי טובה שאפשר ואני חייב להגיד שלא דבקתי בכל הרעיונות שהיו לי בראש כי בסופו של דבר הייתה פה קבוצה מיוחדת בעונה שעברה שהביאה המון הזדהות עם הקהילה שמקיפה את המועדון ויצרה כאן חדר הלבשה איכותי. הפועל נמצאת היום בתהליך של גדילה והתפתחות. כמאמן, חלק מהתהליך זה לא להתנתק מהמציאות. המציאות היא שנוצר חיבור בין השחקנים לבין עצמם, בין השחקנים לבין הקהל ובין השחקנים למועדון. וכש-3,000 אוהדים עושים סולד אאוט בסוף יוני, אז אנחנו לא יכולים להתעלם מזה. ניסינו להשאיר כמה שיותר מהפאזל שהיה פה בעונה שעברה כדי לשמור על המשכיות מהעונה הקודמת.

“צירפנו את כריס הורטון שהוא שחקן בעלייה בשלב הזה של הקריירה שלו. הוא מגיע אחרי עונה בה היה מהגבוהים הטובים ביותר בליגה הצרפתית, שזו ליגה מאוד אתלטית, והוא הצליח לבלוט ולהביא הרבה מאוד איכויות. הוא בא עם המון מוטיבציה והמון רצון להשפיע ולתרום. אקסבייר מנפורד הוא גארד מנוסה, מגוון ועם אישיות שמאוד נוחה ומתאימה לכאן. יש לו המון יכולות בעמדות 1-2 והוא יוכל להוריד עומס מג’ייקובן ומבר, שחקנים שבעונה שעברה היה עליהם המון המון עומס. אני מאמין שהעומק הזה יתן לנו קצת יותר שקט וביטחון לימים יותר קשים במהלך העונה. בהם העומס יתן את אותותיו.

“לגבי תומר, מעבר לתחום המקצועי, שכולנו יודעים מה הוא יכול לתת ומה הוא מביא לקבוצה, יש פה הצהרה של המערכת שאומרת: ‘יש נכסים שלא מוותרים עליהם ויש דברים שהם מעבר לכדורסל’. זו לא הסתכלות של ‘מי אנחנו צריכים שיעשה X נקודות ומי יקח Y ריבאונדים’ – אלא מי האנשים שהפועל רוצה אצלה והופכים אותה למי שהיא. תומר לא היה סימן שאלה מבחינת הצוות המקצועי, הוא סימן קריאה. ואני חושב שאנחנו, כמערכת, הצלחנו לעשות משהו שלא נעשה בהפועל בעבר ועשינו פה מהלך אדיר יחד עם הרצון של תומר. הייתה פה החלטה של שחקן ושל מערכת שהולכים ביחד וצועדים קדימה כדי לנסות ולהגיע להישגים שעוד לא הושגו עד היום. חשוב לזכור תמיד מאיפה באנו, איפה היינו לפני 10 שנים ואיפה אנחנו היום ולעשות את הדברים בצורה חכמה ומושכלת”.

מה עומד מאחורי ההחתמה לחודשיים של ג’יילן הורד?

“ג’יילן הוא שחקן סופר מוכשר. הבאנו אותו כי יש לנו קצת מחסור בשחקנים הקיץ בגלל משחקי הנבחרת ואנחנו רוצים להכין את הקבוצה לעונה בצורה אידיאלית. לנבחרת יש את המטרות שלה וכולנו מאחלים לה בהצלחה וכמובן רוצים שהיא תצליח ומתגאים בזה שיש לנו הרבה שחקנים בנבחרת. מצד שני – יש לנו אינטרס מובהק לדאוג להפועל וכשחסרים לנו שני גבוהים כל כך דומיננטים כמו תומר וזלי – זה מקשה על האימונים ולא מאפשר לנו להכין את הקבוצה שתהיה על המגרש בסופו של דבר. אז החלטנו לצרף את ג’יילן. לדעתי יש לו עתיד מאוד גדול לפניו, הוא עשה דברים מאוד יפים עד עכשיו בקריירה. אם להגיד את האמת, הפתיע אותי שהוא הסכים לבוא לפה בזמן שהיו לו הצעות מובטחות לעונה שלמה. הוא יודע שהחוזה שלו פה לא מובטח אבל הוא עדיין רצה לבוא להתמודד על מקומו ולהיות איתנו. זה לא מובן מאליו. אנחנו נצטרך לחלק עומסים עד שכל השחקנים שלנו יחזרו מהנבחרת ואני בטוח שהוא יעזור לנו לעשות את זה. ג’יילן הוא שחקן שאני בטוח שאם היה פה לעונה שלמה, הוא יכול להיות אחד השחקנים הבולטים בליגה. את ההחלטה לגביו נקבל בהמשך. כרגע אנחנו בונים על חמשת הזרים שיש לנו ואנחנו נשחק עם ארבעה זרים בליגה. יכול להיות שבכל שבוע נתון נשחק בהרכב אחד וזה מחייב אותנו להיות יותר מאומנים ומתורגלים. אנחנו רוצים להגיע למצב שאם אחד הזרים לא נרשם – זה לא משהו שיוצר יתרון ליריבה. אנחנו צריכים לתפקד באותה רמה בכל הרכב – זה האתגר הגדול ביותר שלנו ונהיה חייבים לעמוד בו”.

אתה מתחיל את העונה החמישית שלך בהפועל. כמה המועדון תפס כבר מקום בחיים שלך? איך זה משפיע בבית?

“במצטבר, הפועל תופסת מקום בחיים שלי כבר 15 או 16 שנים. המועדון הזה הוא מועדון ששואב אותך פנימה מגיל צעיר. מי שנמצא באולם יכול להבין איך זה נולד. הקהל הזה, מגיל צעיר, בין אם אתה רוצה או לא רוצה, אתה נשאב לתוכו ואתה גדל אליו. ככה זה גם אצלי בבית. יש לי בבית שלושה אולטראס בהתהוות, כל אחד ברמת השיגעון שלו. אני מאוד נהנה לעבוד פה וכיף לי לבוא לפה בכל בוקר. אני אוהב את האנשים שבמערכת ואת הרוח שמסביב, את השאיפה למצוינות ואת הרצון להתקדם כל הזמן. בכל שנה שהייתי פה, הרגשתי שזו הפועל אחרת והפעם יותר מתמיד זה נראה שהפועל הולכת למקום טוב. גם אם בדרך יהיו מהמורות, ואני בטוח שיהיו, זה מה שיבנה אותנו להיות יותר חזקים ועמידים בפני אתגרים”.

האולם הולך להיות מלא השנה, גם בליגה וגם באירופה, כמה אתה מחכה לזה?

“וואו אני מחכה לזה מאוד! התוצאות מדברות בעד עצמן. במשחקים שהאולם היה סולד אאוט והכל היה רועש וגועש – הקבוצה הגיבה טוב. זה אחד היתרונות בזה שיש פה הרבה שחקנים שהיו פה בעונה שעברה. לא כל שחקן יודע לחיות עם דרייב אין מלא ואני זוכר עוד את הימים ששחקנים לא ידעו לחיות עם אוסישקין מלא. אני יכול להגיד שהשחקנים שנמצאים פה – יודעים. זה היה חלק משמעותי בעונה שעברה.

“אנחנו לא באים למשחקים במחשבה שהקהל יעשה את העבודה בשבילנו ואנחנו לא נחשוב שהכל יהיה בסדר כי האולם מלא – אנשים הלכו וקנו מנויים כי הם אהבו את מה שהם ראו בעבר, עכשיו התפקיד שלנו להחזיר להם בהווה כי אנחנו רוצים את האולם מלא גם בעונה הבאה. אנחנו רוצים שאנשים יחכו כל השבוע לראות אותנו משחקים. 3,000 האוהדים שיגיעו לכל משחק, יתנו תחושת ביתיות שקבוצות אחרות לא מכירות, ויביאו לנו את הערך המוסף. היריבות צריכות להבין שהקבוצה הזו והאולם הזה, זה משהו אחר ומיוחד – זה מה שיביא לנו מקדמה על חשבון חלק מהקבוצות. הכוח שלנו הוא החיבור בין המגרש, היציע והקהילה שתומכת בהפועל”.

החמישייה:

1. הדבר הכי כיף בפגרה – חופשה עם המשפחה באוסטריה

2. מה אנשים לא יודעים עליך – שאני אדם שנהנה מהשקט

3. הסרט האחרון שראית – הייליטס של אחד הזרים

4. שיר אהוב של הפועל – “לעולם לא תצעדי לבד הפועל תל אביב” – הבן הקטן שלי שר אותו בבית מהבוקר עד הלילה

5. היעד שאתה הכי מחכה לטוס אליו – המבור

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!