אמר: “קיבלנו שיעור היום”. אבנרי: “לשחק טוב ולהפסיד? זה לא שווה את זה”

יול 18, 2022 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

טורניר הכדורסל של המכבייה נמשך, כאשר אחרי שני ניצחונות הנבחרת הישראלית ספגה היום (שני) הפסד ראשון במרכז הספורט ימק”א ירושלים, 90:79. ישראל פתחה טוב, אך ברגע שצרפת נכנסה לעניינים המשחק היה בשליטה שלה והמארחת נכנעה לגודל של היריבה, כאשר מיני-קאמבק לקראת הסיום לא הספיק.

המאמן אדיר אמר סיכם: “כמובן שידענו שזאת תהיה אופרה אחרת היום, היה משחק מאוד קשה, הם היו מאוד-מאוד אגרסיביים ופיזיים, השקענו המון-המון מאמץ בחצי השני לחזור למשחק ועשינו את זה, אבל קיבלנו שיעור היום, השחקנים הצעירים שלנו קיבלו שיעור היום מנבחרת מצוינת ואין לי ספק שנלמד ונשתפר מהמשחק הזה”.

מי שהיה השחקן הטוב ביותר בשורות ישראל הוא רועי אבנרי, שכמו דניאל גואטה ואריאל אייזיק (3 שלשות) סיפק 16 נקודות כולל 4 שלשות כש-3 מהן הגיעו כבר ברבע הראשון. “אצלנו בנבחרת כל השחקנים צריכים להיות איום קליעה מבחוץ, אין לזה קשר לעמדה, כולם צריכים להסתכל על הסל, כולם צריכים להיכנס לכדור כדי לזרוק אותו לסל, וזה היתרון של הנבחרת שלנו, שבכל יום שחקן אחר יכול לבוא ולהיות איום קליעה מבחוץ, היום זה היה הוא, אתמול זה היה זיו (וייסמן)”, הסביר אמר.

Roe Avneri – Photo Credit: Yehuda Halickman

אבנרי הוא אחד השחקנים הצעירים ביותר בנבחרת, כאשר רוב שחקני הסגל לא הכירו אותו לפני הגיבוש הקבוצתי. “הוא עשה סגל בקדטים בקיץ שעבר וכל השחקנים שכמובן היו בסגל הקדטים היו חלק מהשחקנים שרצינו לשלב מהנבחרת עד גיל 17 לנבחרת הזאת כי יש פה גם שחקנים מהנבחרת עד גיל 19 ורוב השחקנים הם משם, אבל יש לנו פה גם שני שחקנים מהנבחרת עד גיל 17 שאנחנו מקווים שהקיץ הזה יעזור להם להתקדם ולהיות חלק מנבחרת הנוער בקיץ הבא”, סיפר אמר.

המאמן הסתכל עם הפנים קדימה למשחק הקשה מחר (שלישי, 19:00) מול ארצות הברית: “אין פה משחק קל, אבל כל משחק זה מעולה עבורנו להשתפר וללמוד. אנחנו פה עם שחקנים צעירים שצריכים לצבור ניסיון, להשתפר וללמוד, והמשחק עם הצרפתים היום וגם עם האמריקאים זה עוד צעד שהשחקנים האלה עושים בשביל להשתפר וללמוד, הם צוברים ניסיון וזה חשוב מאוד עבורנו”.

רועי אבנרי גם כן שוחח עם אתר “ספורטס רבי” על ההפסד: “ידענו שיהיה משחק קשה באמת, הצרפתים היו מאוד טובים, ראינו את זה גם נגד האמריקאים, ידענו שיהיה קרב וחבל מאוד להפסיד ככה, אבל ממשיכים קדימה, יש לנו מחר את ארצות הברית, אנחנו פשוט חייבים להתקדם”.

אבנרי, שכאמור היה פחות מוכר לחבריו לנבחרת עד לא מזמן, סיפר על עצמו: “אני משחק בנוער של הפועל ירושלים, אוהב לשחק בעמדות הפורוורד בעיקר, בעיקר מסתמך על הקליעה, אוהב מאוד להיות אנרגטי ומאוד ווקאלי. זה רועי אבנרי”.

Roe Avneri – Photo Credit: Yehuda Halickman

השחקן דיבר על כך שהוא דווקא כן הכיר כמה שחקנים: “הכרתי בעיקר מהשמות כי אני צעיר מכולם בשנתיים אז לא כל כך יצא לי לפגוש אותם בשנתונים, בנבחרות ובדברים כאלה, אז זו הפעם הראשונה שאני מכיר אותם באופן אישי, אבל האמת שכיף לי מאוד בנבחרת הזאת”.

אבנרי התייחס ליכולת המצוינת שלו: “זה כיף מאוד לשחק טוב, אבל זה חבל להפסיד בסוף, זה לא כיף, מרגיש שזה לא שווה את זה באמת”.

בסיום דבריו, אבנרי התייחס לאתגר הצפוי מול ארה”ב: “יהיה קרב, אנחנו נבוא מוכנים, ננוח היום ומחר נהיה מוכנים לטרוף”.

הוסיפו לישראל: זיו וייסמן (2 שלשות) ועידו הראל עם 8 נקודות כל אחד, עומר חממה עם 5 נקודות, ניר שפר ונועם בן הרוש עם 4 נקודות כל אחד, בן ממן עם 2 נקודות.

Israel Maccabiah team – Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!