אמארה סטודמאייר חשף: “אני נח בשבת, הודות לארגון המדהים של הברוקלין נטס”. וגם: שידוך, כרמלו, ובאיזה נוסח הוא מתפלל?

ינו 25, 2021 | כדורסל, לגיונרים

על ידי Moshe Halickman

אמארה סטודמאייר אומנם נמצא היום במרחק גדול מישראל כאשר הוא משמש כעוזר המאמן של סטיב נאש בברוקלין נטס מהאן.בי.איי, אך הקשר שלו ליהדות חזק מתמיד. כדורסלן העבר האגדי ואקס מכבי תל אביב והפועל ירושלים סיפק הצצה לחייו החדשים בארצות הברית, כשהוא ענה לשאלות של אוהדים בחשבון האינסטגרם שלו.

בנוסף לשאלות על חנות היין שלו (“היין כשר”) ולשאלות בתחומים נוספים, סטודמאייר נשאל בעיקר על הקשר המיוחד שלו עם היהדות. כשנשאל איך הוא נשאר צנוע ועם הרגליים על הקרקע בזמן שהוא סלב, ענה סטודמאייר שזה הכל בזכות “התורה. לדעת שכולנו נוצרנו על ידי האל”. רבים הסתקרנו בנושא הנישואים של סטודמאייר, והוא נשאל מתי הוא מוכן לשידוך. “אני מוכן כשאתה תהיה מוכן”, ענה סטודמאייר, וכשהוא נשאל בהמשך האם יש לו רזומה לשידוכים, הוא ענה “אין לי. זה הזמן ליצור אחד”, כאשר למען הסר ספק עוזר המאמן של סטיב נאש נשאל האם הוא עדיין נשוי וענה ש”לא”. כשנשאל האם הוא הולך לקבל שידוך, אמר סטודמאייר “אני מקווה שזה יקרה”.

סטודמאייר נשאל גם איך קיבל את השם היהודי יהושפט, ועל כך הוא ענה “קיבלתי את השם הזה מתלמיד חכם בשם רבי בן יהודה”. כשנשאל איך הוא משלב בין העבודה באן.בי.איי לשמירת השבת, סטודמאייר חשף: “אני נח בשבת, הודות לארגון המדהים של הברוקלין נטס”. בנוסף, כשנשאל סטודמאייר כיצד הוא משלב בין כל תחומי העניין שבהם הוא מתעסק, הוא ענה: “זה לוקח מסירות ועזרה כדי להתנהל”. סטודמאייר אישר שהוא אכן מדבר עברית, וכשנשאל באיזה נוסח הוא מתפלל הוא ענה “ספרד”. כשנשאל איך הוא למד את התורה, אמר סטודמאייר ש”אתה צריך שיהיה לך שותף ללמידה”. כאשר כתבו לו שאומרים שהוא היהודי הכי גבוה, סטודמאייר סיפר “אומרים ששבט לוי היה הכי גבוה מבין כל השבטים”.

סטודמאייר דיבר כמובן גם על כדורסל. כשנשאל מה הזיכרון הכי משמעותי שלו מהתקופה בניו יורק ניקס, הוא ענה “לשחק במדיסון סקוור גארדן- עם קריאות אמ וי פי”. סטודמאייר גם נשאל האם הוא עדיין חבר של כרמלו אנתוני שכיכב איתו בימים הגדולים בניקס, והוא ענה “כן, אנחנו עדיין שומרים על קשר פעם בכמה זמן”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!