אלכסנדר דז’יקיץ’: “לא בטוח שאנחנו יכולים לשלם לבריימו, הלפרין הוא אגדה”. איל חומסקי: “דז’יקיץ’ יותר משוגע ממני”

יונ 22, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

הפועל ירושלים ערכה היום (רביעי) בהיכל פיס ארנה מסיבת עיתונאים מיוחדת שבה הוצג המאמן החדש אלכסנדר דז’יקיץ’ לצד הבעלים איל חומסקי, מחזיק זכויות הניהול הבלעדי של המועדון.

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunesSpotify או Google Podcasts.

חומסקי פתח: “האמת שאני נרגש מאוד שיש לנו מאמן ברמה הכי גבוהה באירופה שזה היה רצון משותף של שנינו, הרבה מאוד זמן שכולנו חולמים שאלכסנדר יהיה המאמן של הפועל ירושלים ובשביל כולנו זה חלום שמתגשם. בעידן החדש של הפועל ירושלים אני לקחתי את כל המושכות מא’ עד ת’, הכותרת שאני שם למעלה בשביל הפועל ירושלים זה שאנחנו צריכים להיות יותר טובים בכל הזירות, זה מתחיל בזירה המקצועית והעובדה שאלכסנדר איתנו זו אמירה שאומרת שאנחנו מכוונים הכי גבוה, אני מאמין שהוא ישדרג אותנו לא רק בכדורסל אלא כמערכת עם הניסיון שיש לו כולל באן.בי.איי, אני רואה את זה כעסק לכל דבר וצריך שכל החוליות יהיו המקצועיות ביותר. אני מאוד שמח שהוא נמצא איתנו, לפחות בימים הראשונים הייתה כימיה טובה, יהיה לנו מישהו יותר משוגע ממני ואני אוהב את זה, זה הדי אן איי שהפועל ירושלים צריכה, אנחנו קבוצה של לב ונשמה”.

חומסקי המשיך: “בהזדמנות זאת אני מאוד-מאוד שמח שיותם נמצא על הגלגל של המערכת, יותם מאוד-מאוד המליץ לנו בכל דרך אפשרית כדי שהבחור הזה יהיה ביחד איתנו, הוא היה שותף לכל הדיונים ואמר לי ולגיא: ‘תעשו כל מאמץ שאלכסנדר יהיה יחד איתנו בהפועל ירושלים’. השכל של יותם, שהוא כבר חלק מהמערכת של הפועל ירושלים, והעובדה שהוא יהיה יחד איתנו – אין לנו ספק שהוא יעזור לכולנו וגם לשיגעון שלי, אני צריך מדי פעם רגיעון ויותם הוא אחלה רגיעון, הוא יותר חכם ממני בלהבין מה קורה על המגרש. אנחנו יוצאים לדרך חדשה, אני מצפה להרבה יותר אוהדים, אני מצפה שעיריית ירושלים תתמוך ותעזור לנו, גיא עושה עבודה יום ולילה והוא לא נמצא פה כרגע כי מן הסתם אנחנו רצים אחרי שחקנים שעוד מעט אתם תשמעו את השמות שלהם, אני צריך את גיא שיביא גולים”.

על כך שהמאמנים הזרים האחרונים שהיו בירושלים לא הצליחו: “אני פחות רוצה לדבר על העבר, אבל אם מישהו לא הצליח זה לא בגללו אלא בגללנו, אני מאמין שאנחנו צריכים לעשות דברים יותר טוב, אנחנו צריכים לתת אץ כל הכלים למאמן ולצוות המקצועי. אנחנו צריכים להסיק את המסקנות איך אנחנו עושים את הדברים יותר טוב. מי שבעצם בונה את הסגל המחליט והוא המחליט האחרון זה אלכסנדר, בסוף לא יהיה שחקן שאלכסנדר לא אומר ‘אוקיי’ עליו, מי שיעזור לו זה בעיקר יותם, גיא והסקאוטים שעובדים מעלינו. יותם וגיא יחד עם אלכסנדר הם אלה שיקבעו, אבל אלכסנדר הוא הפוסק האחרון. צוות? את זה תשאל אותו. אני נותן לו כל בנאדם שהוא רוצה כדי לנצח, אני נותן לו צ’ק פתוח”.

על זכויות הניהול שהועברו במלואן אליו: “ברמה הפרקטית לקחתי את המושכות ואת כל האחריות הכספית מא’ ועד ת’, כרגע אני לא מסתכל ימינה או הצידה, אני מסתכל רק על עצמי וזה לא משנה שום דבר בדרך שלי, אני בעלים מא’ עד ת’ להרבה מאוד שנים וזו הכוונה שלי, אם יהיו אנשים טובים שרוצים את טובת הפועל ירושלים ורוצים להירתם לטובת העניין הזה אז אשמח. ברגע שאני מחזיק את כל הקלפים אני מאמין שהדבר הזה יהיה יותר טוב ואני צריך את האוהדים בכל הכוח יחד איתנו. אני מאמין שכך יהיה ושנצליח וננצח כי אני לא מכיר דרך אחרת. התקציב גדול יותר? חד משמעית כן. מה שחשוב לי זה להגיד שיהיו פה יותר תקציבים, זה הדבר הכי משמעותי, אני כבעלים צריך לעבוד ולהביא יותר”.

דז’יקיץ’ התחיל: “אני סוג של המום, שמח ומתרגש להיות חלק ממועדון עם היסטוריה חשובה בכדורסל הישראלי והאירופי, ואני שמח שאני אעבוד עם האנשים האלה. למזלי אימנתי כאן נגד הפועל ירושלים ועכשיו אני מאמן את הקבוצה. אני מקווה שאוכל לעזור למועדון להמשיך להתקדם, וזו המטרה שלנו”.

המאמן הסרבי הוסיף: “כרגע אנחנו בונים קבוצה חדשה אז היום אני לא יכול להיות באמת ברור על פרטים עמוקים יותר של את מי אנחני רוצים ואת מי לא, אבל ננסה למצוא שחקנים שיעקבו אחרי הכלל הבסיסי – לשחק ביחד בשביל לנצח, אחד בשביל השני. לרוב זה קשה לעשות את זה וקל להגיד את זה, אבל זה מה שננסה לעשות. באותו זמן ננסה לקדם שחקנים ישראלים”.

על עמדת הרכז: “כרגע אני די בטוח שהשאלה הזאת היא לא בשבילי, עם הזמן נדע יותר פרטים, אנחנו נרצה לשמור שחקנים שיעזרו לנו בעתיד, אבל זה ספורט מקצועני ולפעמים השוק מכתיב את הכיוון שאליו אתה צריך ללכת. אני יכול לשחק עם כל סוג של גארד, לא בהכרח אמריקאי, ישראלי, סרבי או אירופי. ננסה לבנות קבוצה עם שחקנים בעלי אישיות טובה שהם גם שחקנים טובים”.

על סיכויי ההישארות של ג’יילן אדאמס וסולימאן בריימו: “אני מבין שג’יילן אדאמס ובריימו זו לא החלטה שהיא רק של המועדון, כמובן שכולם אוהבים את סו שהוא שחקן מצוין, האם אנחנו יכולים לשלם לו? זו שאלה טובה, מה שאני יודע זה שיש הצעות מעבר לים. צריך להיפגש איפשהו באמצע ואם נשיג עסקה אז נעבוד ביחד. השוק הוא מה שהוא ושני השחקנים האלה היו די טובים בעונה שעברה אז הערך שלהם עולה ואולי בהרבה”.

על ההגעה למועדון: “ניסיתי לקבל כל מידע שאני יכול, כמובן שאנחנו מסתכלים קדימה ומנסים לנתח את מה שהיה לנו בעבר ואז להחליט האם אנחנו יכולים להמשיך לעבוד עם הבחורים האלה. המועדון מנוהל על ידי אנשים עם אמביציה. למועדון יש לוגיסטיקה ממש טובה, יש הבנה ברורה של התפקידים ומי עושה מה, וזה תמיד טוב כשאתה רוצה ללכת קדימה”.

על בניית הסגל: “לפעמים כשמשנים את הסגל לגמרי זה לא בהכרח יוצר קבוצה טובה, הסיטואציה בישראל היא שצריך מספר מסוים של שחקנים מקומיים וזה אתגר לכל קבוצה, כרגע אנחנו מנסים לחשוב לאיזה שחקנים מקומיים אנחנו יכולים לשלם ואז נדע מאיזו עמדה נבנה את הקבוצה כשאני מאמין שהיא צריכה להיות עמדת הרכז. זה חשוב שכל השחקנים האלה יוכלו לשחק ביחד, השאלה הגדולה לגבי כל השחקנים בשוק היא האם הם יכולים לשחק ביחד, זה עד כדי כך פשוט”.

על שוק השחקנים: “אנחנו מחפשים בעיקר שחקנים ישראלים ובאותו זמן בודקים את השוק כמו כולם, ננסה לבנות את השאר לפי מה שנוכל לשלם עם החוקים המקומיים, יש שחקנים מסוג מסוים שאי אפשר למצוא פה וצריך לצפות בהם בחוץ. כל קבוצה באירופה מנסה לעשות את אותו דבר”.

לשאלת אתר “ספורטס רבי” על כך שחומסקי אמר שסוף-סוף מגיע אדם שיותר משוגע ממנו: “אין לנו זמן להסכים לגבי ההגדרה של שיגעון, אני צריך לדבר איתו, יכול להיות ששיגעון זה לנצח או לעבוד קשה. בכנות, אנחנו נעשה את הכי טוב שלנו בשביל האוהדים, אני לא בטוח לגבי רמת השיגעון, אני אדם מאוד ישיר”.

על הכוורת המקצועית שתהיה: “הצוות יהיה שלי בוודאות, אנסה להביא אנשים שעבדתי איתם ואנשים שיודעים איך אני עובד ואיך זה לעבוד איתי, זה לא קל. לכל קבוצה יש בעיות עם השחקנים של הנבחרות, אנחנו מקווים שיהיו לנו כאלה, יש חלון של פיב”א ואליפות אירופה. כל השאלות האלו יצטרכו לקבל תשובות. אנסה שיהיה צוות מעורב, אני רוצה לפחות שני מאמנים ישראלים ועוד שניים שיהיו שלי. אני מביא אותם כדי שהם יוכלו להאיץ את התהליך במיוחד בהתחלה כי אין לנו הרבה זמן, זה אותו דבר בכל הקבוצות, אני לא מתלונן אלא רק מסביר את הסיטוציה. לכל קבוצה יש זמן קצר לקראת פתיחת העונה. אנחנו גם נמצאים בשוק המאמנים”.

לשאלת האתר על ההישארות של יותם הלפרין כיועץ מקצועי, ענה דז’יקיץ’ לסיום: “אני לא אבזבז את הזמן להסביר עד כמה זה חשוב שיותם הלפרין פה, הוא אגדה, הוא אהוב במועדון הזה, הוא מבין את הכל, אז זה שהוא פה זה דבר טוב”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!