אלון ספיר על קוואי ולילארד מקרוב, המבחנים בצסק”א, רופא שיניים באולם, קלייברן, קטש וסיפור מיוחד על מנקו

ינו 9, 2024 | כדורסל, פודקאסט

על ידי Moshe Halickman

פודקאסט הכדורסל הישראלי של אתר “ספורטס רבי” בשם “התשיעית באירופה” בהשתתפות הכתב משה הליקמן יוצא עם פרק מספר 110, שבו מתארח המאמן המנטאלי אלון ספיר, שגם משחק במכבי אשדוד ומשמש כמנהל המקצועי של מחלקת הנוער של מכבי זכרון יעקב. הפרק, שנפתח עם ההתמודדות של ספיר עם המצב והשאלה איפה זה פוגש אותו באופן אישי, נמשך עם היוזמה האישית שלו, העבודה עם ספורטאים בתוך הסיטואציה הנוכחית והשאלה האם הוא קיבל הצעות מהליגה הלאומית. ספיר גם אמר את דעתו על מסע המשחקים של מכבי רעננה כמי שלקח חלק בעונה שעברה, ושיתף זיכרונות מיוחדים מקוואי לנארד ודמיאן לילארד.

לאחר מכן, ספיר דיבר על תחילת הדרך בעולם הכדורסל, הגדילה במחלקת הנוער של הפועל חולון, הרהורי הפרישה המוקדמים, המעבר לאקדמיה בווינגייט, המבחנים בצסק”א מוסקבה ותחילת הקריירה בטריומף ליוברצי הרוסית לצד יובל נעימי. ספיר גם דיבר על הפריצה בחולון, שיתוף הפעולה עם וויל קלייברן, הסיפור עם רופא השיניים, החוויה לשחק תחת עודד קטש בהפועל אילת, הסלים משלושת רבעי מגרש והתקרית של השחקנים הזרים במועדון לילה. ספיר נזכר בשיתוף הפעולה עם אור קורנליוס במכבי קריית גת ובאליצור אשקלון, בחוויה בהפועל ירושלים ב”ליגת הקורונה” ובשיתוף הפעולה עם תמיר בלאט, והרחיב על עליית הליגה כקפטן הפועל גליל עליון, שיתוף הפעולה עם גבי צ’אצ’אשווילי והאכזבה מכך שלא זכה לשחק עם הקבוצה בליגת העל בעקבות פציעה.

ספיר סיפר על החוויה לשחק מול בן שרף, ולאחר מכן התייחס להגעה לעולם האימון המנטאלי ולשאלה האם היה לו מודל לחיקוי, ההתפתחות של התחום בארץ והשאלה איך נראית פגישה עם ספורטאי. ספיר סיפר על החברות עם רפי מנקו, הרחיב על סוגיית בריאות הנפש במקרים כמו זה של סימון ביילס והתייחס לתפקיד המנהל המקצועי במחלקת הנוער של מכבי זכרון יעקב. ספיר גילה איך נראה יום בחייו והאם יש מקרים של הצלחות שמותר לו לשתף, ענה האם הוא צופה בכדורסל בזמן הפנוי והאם הוא מעדיף לצפות באן.בי.איי או ביורוליג, מי המאמן שהכי השפיע עליו, מי השחקן הכי טוב שיצא לו לשחק איתו ומי השחקן הכי טוב שהוא שיחק מולו, בנוסף לרגע הכי גדול שלו בקריירה, התגובה הכי מרגשת שהוא קיבל, משהו מעניין שלא יודעים עליו והאדם הכי מפורסם שהוא פגש. ספיר שיתף את דעתו על הכדורסל הישראלי כיום והמטרות לעונה הנוכחית מבחינה אישית וקבוצתית, ענה על שאלות חברי קהילת ספורטס רבי והתייחס לשאלה מה החלום הכי גדול שלו. לסיום, ספיר הביא סיפור מיוחד על מנקו לטובת “פינת סיפור”.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!