אכזבה במכבי תל אביב: “שלטנו במשחק והגיע לנו לנצח”

דצמ 2, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

מכבי תל אביב אוספת את השברים אחרי ההפסד המתסכל 72:70 לריאל מדריד בספרד. אחרי פתיחה פחות טובה, הקבוצה של המאמן יאניס ספרופולוס הצליחה להתאושש בסוף הרבע הראשון ואף להיות הקבוצה הטובה ביותר על הפרקט עד הרבע הרביעי, אלא שהיא פשוט לא הופיעה ברבע שסגר את המשחק וסל ניצחון של גרשון יאבוסלה על רגליו הכבדות של אנטה ז’יז’יץ’ הכריע את ההתמודדות, דווקא לאחר שלשת קלאץ’ של דריק וויליאמס שהצליח להשוות את התוצאה באופן זמני. בשורה התחתונה, מכבי רושמת שלושה הפסדים ברציפות ביורוליג ואוחזת במקום השמיני עם מאזן חיובי של 6:7, כשבסך הכל יש לה ארבעה הפסדים (כולם בחוץ) בחמשת המשחקים האחרונים במפעל. כזכור, לפני ההפסד לריאל הקבוצה הפסידה לאלבה ברלין.

ספרופולוס סיכם בקצרה: “בירכתי את השחקנים שלנו בחדר ההלבשה בגלל המשחק שהיה לנו הערב, שלטנו במשחק ואני חושב שהגיע לנו לנצח. נקודת אור בהפסד צמוד של 2 נקודות היא העובדה שלאחר הפסד כזה אתה יודע שאתה יכול לנצח במשחקים קשים”.

וויליאמס, שסיפק 8 נקודות, דיבר בין השאר על הסל שלו שלא הספיק כדי לנצח: “פשוט לא ביצענו עצירות איפה שהיינו צריכים, היה לנו יתרון של 9 נקודות כשנכנסנו לרבע הרביעי, זאת לא דרך טובה לסיים את המשחק. באותו זמן, נלחמנו קשה ולפעמים זה פשוט לא מספיק. פשוט הרצנו פיק אנד פופ, ידענו שהם לא יבצעו הגנת חילופים אלא שהם משחקים הרבה עם הגנה שטוחה, בכל פעם שהשחקנים שלנו בעמדה מספר 4 מבצעים חסימות יש לנו את הריווח כדי לייצר וזה פשוט מה שקרה עם הזריקה הזאת, סקוטי (ווילבקין) ביצע מסירה טובה ואני הצלחתי לקלוע את הזריקה. הפסדנו ארבעה משחקי חוץ ברציפות, שניים מהם היו בנקודה-שתיים אז זה קשה, ובאותו זמן אלה קבוצות טובות כמו שאמרתי לפני כן, הפסדנו לריאל מדריד ב-2 ולצסק”א ב-1, כמובן שגם לאלבה ברלין הפסדנו. אנחנו נמצאים ברצף פחות טוב כרגע אבל אנחנו פשוט צריכים להישאר חיוביים, זה הדבר המרכזי”.

הקפטן ג’ון דיברתולומיאו, שקלע 4 נקודות, אמר: “חשבתי ששיחקנו משחק טוב היום, כמובן שזה הפסד מאוד קשה, זה מקום שקשה מאוד לשחק בו ולנצח. ההגנה שלנו שמרה אותנו במשחק וזה דבר חיובי שאנחנו יכולים לקחת, אנחנו חייבים להמשיך לשחק ככה בצד ההגנתי. זה שתי נקודות הפרש, זה ירד לפרטים הקטנים ולצערנו נפלנו קצרים. אני חושב שהתכוננו טוב, המאמן נתן לנו תוכנית משחק טובה, הובלנו במשך רוב המחצית השנייה עד הדקה וחצי-שתיים האחרונות, היינו בדיוק שם. יש דברים טובים שאפשר לקחת מהמשחק הזה אבל בסופו של דבר אנחנו צריכים ניצחונות”.

הוסיפו למכבי ת”א: סקוטי ווילבקין 14, אנטה ז’יז’יץ’ וקינן אוואנס 10 כל אחד, ג’יילן ריינולדס 8, עוז בלייזר 6, קמרון טיילור 4, רומן סורקין, ג’יימס ננאלי ואנג’לו קלויארו 2 כל אחד.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!