איפה יהיה אמארה סטודמאייר בליל הסדר?

אפר 19, 2019 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

אמארה סטודמאייר הוא אולי שחקן הכדורסל הכי מפורסם שדרך על הפרקט בישראל עם הפועל ירושלים. השנה אחרי שהפך להיות אזרח של המדינה רק בחודש שעבר, כוכב הNBA יבלה את ליל הסדר עם ארגון ”נאוה”. מה זה ”נאוה”? זה ארגון שהוקם בשנת 2002 כדי לעזור למשפחות של נפגעי טרור וקיים כבר 15 שנים את ליל הסדר עם יותר מ4000 בני משפחה שחוו את ההפסד הטראגי של יקיריהם. השנה הסדר יתקיים ברחובות ואורח אחד מיוחד בשם אמארה סטודמאייר יצטרף אליהם!

“זה בשביל המשפחות שאיבדו את יקיריהם בטרגדיות של מלחמה, מטרור ומפעולות של גבורה”, הסביר השחקן עם וותק של 14 שנים בNBA ורוקי השנה של 2003 בנוגע לחשיבות של הארגון. “בשבילי לבלות זמן איתם ולתת להם תחושה של תקווה ועידוד בזמן כל כך חשוב כמו חג הפסח כשאתה רגיל להיות בזמן הזה עם המשפחה שלך זה המעט שאני יכול לעשות”.

המייסדת של ”נאוה” תהילה פרידמן התחילה את הפרוייקט בזמן האינתיפאדה השנייה כשהיא הבינה שכל כך הרבה אנשים מסביב בארץ הקודש צריכים תמיכה במיוחד בזמן של החג. אחרי ההפצצה ב”פארק הוטל” בערב פסח בנתניה, פרידמן החלה לפעול והשאר, כמו שאומרים, היסטוריה.

איך כוכב העבר של ניו יורק ניקס ופיניקס סאנס שמע על הארגון? “חבר שלי דיבר איתי על מה שהארגון עושה ומה הם מנסים להשיג בלהביא אושר למשפחות. מיד אמרתי לו שירשום אותי בשביל זה ויכליל אותי בזה. זה יהיה ליל סדר עם תשוקה מיוחדת”.

הארגון קרוי על שמה של נאוה שאן, שחקנית תיאטרון ישראלית שנולדה בצ’כוסלובקיה ושרדה את השואה ועלתה לישראל אחרי שהוקמה המדינה. שאן נולדה בשנת 1919 ונפטרה בשנת 2001. בפסח הזה נראה יותר מ160 משפחות שישבו ביחד לסדר מעצים ומשמעותי לזכרה של שאן.

סטודמאייר תרם בעבר הרבה דברים לקהילה וגם צדקה בזמן הקריירה שלו והוא דיבר על המשמעות של זה בעיניו, “אני עושה הרבה תרומות כבר הרבה מאוד זמן, בערך כל הקריירה שלי וזה עוד עיקרון בארגון שאנחנו מנסים לתת בשביל כולם מכל רקע ומכל סיטואציה שאפשר ליצור תקווה”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!