“אין סיבה בעולם שטראוויס וורק לא יהיה שחקן נהדר עבור קבוצה בליגה הבכירה בישראל״

יול 15, 2017 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

״טראוויס הוא ברמה של הליגה הראשונה בטיבה בישראל״ אמר דאג גוטליב, מאמן את נבחרת הכדורסל של ארה״ב במכביה שהוא גם שדר בכיר בפוקס ספורט רדיו שבעברו שיחק כרכז בקולג׳ על טראוויס וורק. ״הוא מביא לשולחן את כל היתרונות שיש לשחקן בעל ותק במהלך המכביה פה בארץ. לטעמי, כשחקן שבעבר שיחק פה בישראל, אין סיבה בעולם שטראוויס לא יהיה שחקן נהדר עבור קבוצה בליגה הבכירה בישראל״.

טראוויס וורק משחק עם נבחרת הכדורסל של ארה״ב במכביה הנוכחית ומגיע לישראל עם ניסיון רב. הוא שיחק בליגה הראשונה והשנייה בגרמניה, ובגיל 26 הוא מציב לעצמו אתגר חדש, וטראוויס רואה בלשחק בישראל אתגר מושלם עבורו.

https://youtu.be/utwFTGRyQe0

״ישראל תמיד היתה מקום ששאפתי לשחק בה, אך לא היה לי את אנשי הקשר כדי להגיע לקבוצה בארץ כשסיימתי את התקופה שלי באיטאקה קולג׳״, הסביר וורק. ״הסוכנות שחתמתי איתה היתה מבוססת בגרמניה, לכן זו היתה התחנה הראשונה שלי עם סיום זמני בקולג׳, אך עם הזמן למדתי שלא רק שמדינת ישראל היא מדינה מדהימה, אלא יש בה גם ליגת כדורסל ברמה מאוד גבוהה. כיהודי לבוא ולשחק בישראל יכול להיות מאוד משמעותי עבורי מהרבה בחינות״.

וורק כבר משחק ארבעה עונות בגרמניה. בשנתיים הראשונות שלו בגרמניה הוא עזר לקבוצתו לעלות לליגה הבכירה במדינה, ובשנתיים לאחר מכן שיחק בליגה הבכירה בגרמניה.

״נולדתי בקווינס, ניו יורק, וחונכתי על ידי משפחה של כדורסל. כדורסל זה משהו שהוא חלק ממני כל חיי. אבא שלי שיחק ב- NYU וראיתי אפילו תמונות של סבי משחק אי אז. אבא שלי הוא ללא ספק המודל לחיקוי שלי.״

Dov Halickman Photography

״התעניינתי בהרבה ענפי ספורט כמו בייסבול, כדורגל, ואני עדיין חובב גולף גדול. בצעירותי ראיתי הרבה ספורט של קבוצות מפילדלפיה אצל סבא וסבתא שלי שגרו בדרום ניו ג׳רזי, והייתי אוהד גדול של אלן אייברסון כילד. הוא נתן הופעה כל ערב, זה היה חובה צפייה עבורי״.

בתיכון וורק שיחק בעמדות 2-3 עם ממוצעים של 21 נקודות ושבעה ריבאונדים לערב בתיכון מונטוויל. ״הייתי מריץ את הכדור קדימה, משחק בפוסט, וגם רץ על הכנף. אפשר להגיד שבתיכון עשיתי על המגרש קצת מכל דבר.״

הקולג׳ היה עוד אתגר שגרם לטראוויס להתעלות מדי ערב ״קיבלתי מלגה ללכת לסנט מיכאלס בדיוויז׳ן 2 שהיו בליגה שלהם אחת הקבוצות הטובות במדינה. הייתי בטופ 3 של הקלעים בדיוויז׳ן (17 נקודות למשחק) ושיחקתי די טוב גם בפלייאוף״.

https://youtu.be/n-5Usi0KXFk

״בהמשך עברתי לאיטאקה(Ithaca) ונתנו ריצה מצוינת בדיוויז׳ן 3 בטורניר של הNCAA. הפתענו וניצחנו שני קבוצות בסיבוב הראשון ובסיבוב השני עשינו בית ספר להחתמה החדשה של מכבי תל אביב, ג׳ון דיברתולומיאו שגמר את המשחק עם נקודה אחת בלבד וניצחנו את המשחק במהלך האחרון. העונה הנהדרת הזאת תמיד תהיה בזכרוני״.

דיברתולומיאו שהוכרז כMVP של ליגת ווינר סל בעונה שעברה הוא חבר קרוב של וורק מאז אותו משחק משוגע בקולג׳. ״ אני חושב שהחברות הטובה בינינו קיימת בגלל התחרותיות שיש בנו. כשסיימנו את תקופתנו בקולג׳ החלטנו בקיץ להתאמן היחד מתוך רצון להמשיך בקריירת המשחק שלנו במלוא המרץ. אין לי ספק שלשחק אחד על אחד עם ג׳ון שיפרה אותי ואותו והפך את שנינו לשחקנים יותר טובים בהרבה פרמטרים״.

Dov Halickman Photography

לייצג את ארה״ב במכביה ולשחק תחת המאמן דאג גוטליב היתה חוויה חשובה עבור טראוויס ״זה נהדר לשתף פעולה עם דאג. הוא בן אדם מעורר השראה ומכיר את הכדורסל ואת הנפשות הפועלות בה. לגבי המכביה אני מאמין שאם אתה שחקן צעיר יותר ואתה משחק במכביה אתה הופך לאחר שאתה חוזר הביתה לשגריר של המדינה. הרובד הנוסף במכביה הוא למצוא שחקנים יהודים ברמה גבוהה מכל העולם ולגרום להם לשאוף להגיע לישראל ולשחק בארץ״.

״אני מאוד רוצה להמשיך את קריירת המשחק שלי פה בישראל. הייתי כבר ב2 מכביות בארץ וקשה שלא להתאהב בתרבות ובמדינה ברגע שאתה מגיע לישראל. אני מוכן להגיע לישראל לקבוצה בליגה הראשונה עם מטרה ברורה לזכות באליפות״.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!