איגוד הכדורסל והאיגוד המרוקאי סיכמו על שיתוף פעולה

ינו 23, 2022 | כדורסל, ללא קטגוריה

על ידי Moshe Halickman

ביום חמישי האחרון, התקיימה שיחת זום בהשתתפות ראשי איגוד הכדורסל והאיגוד המרוקאי, בה סוכם על חתימה על הסכם שיתוף פעולה בין הצדדים. זו הפעם הראשונה שאיגוד הכדורסל מסכם על שיתוף פעולה עם מדינה ערבית וההסכם ייחתם באירוע יוקרתי, שיתקיים במרוקו באביב הקרוב, בו גם אמור להתקיים משחק ראווה.

בשיחת הזום השתתפו מצד האיגוד היו”ר עמירם הלוי, המנכ”ל יעקב בן שושן, שחקן העבר שמעון אמסלם, שמשמש גם כראש פרויקט נגב-סל של האיגוד והוריו הם ילידי מרוקו ורכז האגף המקצועי באיגוד ערן עטיה, שגם הוא ממוצא מרוקאי. מהצד המרוקאי השתתפו נשיא ההתאחדות מוסטפה אורך, המזכ”ל טאבוח אמג’אד והמנהל המקצועי מר אבדו כמאל. את השיחה ניהלה גברת לאה בן שטרית, יהודיה שמתגוררת במרוקו ותרגמה את הדברים מצרפתית לעברית ולהפך.

ההסכם אמור לכלול בתוכו קשרים מקצועיים, חברתיים, חינוכיים, כשהנשיא המרוקאי אמר שאחת המטרות של המרוקאים, היא ללמוד מההישגים של הכדורסל הישראלי. מהצד הישראלי השתתף גם בשיחה מגרמניה, ד”ר איציק בן מלך, האחראי על הקשרים הבינלאומיים באיגוד והוא זה שיתאם את הביקור במרוקו.

עמירם הלוי אמר בשיחה: אנו גאים על שיתוף הפעולה שנרקם בין הצדדים. ספורט בכלל וכדורסל בפרט, הם דרך מצויינת לגרש על פערים ולקרב אנשים. אנחנו מאמינים ששיתוף הפעולה הזה יסייע לשני הצדדים.

השיחה שהיתה מרגשת ולבבית, הסתיימה כששני הצדדים מברכים אחד את השני בשלום וסלאם אלכום ושנפגש בקרוב פנים אל פנים.

המרוקאים סיפרו שהם מכירים היטב את השחקן מוחמד אבו ערישה, הישראלי שמשחק כיום במרוקו, בוגר האקדמיה של האיגוד והנבחרות הצעירות והוא יוזמן לטקס החתימה. האירוע כבר זכה לחשיפה גדולה במרוקו ולפרסום בתקשורת.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!