איבדה את הבכורה: נבחרת הנשים הפסידה 62:56 ללטביה במשחקו הראשון של דרוקר

נוב 11, 2021 | כדורסל, נשים

על ידי Moshe Halickman

באדיבות איגוד הכדורסל

נבחרת הנשים של ישראל פתחה את קמפיין מוקדמות אליפות אירופה עם הפסד ביתי 62:56 לנבחרת לטביה, למרות שהנבחרת שיחקה חזק, לא ויתרה ופתחה את המשחק ברבע ראשון מצוין. הלטביות שיפרו את אחוזי השלשות שלהן ברבע השני, חזרו למשחק וניצחו בקרב קשה במחצית שניה איכותית גם של ישראל.

המאמן שרון דרוקר פתח בחמישיה עם עדן רוטברג, ירדן גרזון, אלכס כהן, דניאל רבר וגילי אייזנר. גרזון ורוטברג פתחו מצוין וישראל הוליכה בדקות הפתיחה למרות בעיה לא פשוטה בריבאונד ההגנה בדקות הראשונות. שלשה של אלכס כהן ונקודות של דניאל רבר נתנ לישראל יתרון 4:12 אחרי 4 דקות. היתרון המשיך לצמוח, גרזון קלעה עוד שלשה והשיא הגיע בסיום הרבע הראשון כשישראל הוליכה 6:20 מרשים.

הלטביות עלו חדות לרבע השני, השלשות התחילו להיכנס והיתרון להצטמצם, תוך 5 דקות היתרון ירד עד 20:24 לישראל. למרות פסקי זמן של דרוקר, הלטביות רצו 4:20 ב-6 דקות ועלו ליתרון 24:26 כשנשארו 3 דקות לסיום המחצית הראשונה. שלשות של גרזון ורוטברג החזירו את היתרון לישראל שסיימה את המחצית הראשונה ביתרון 30:32.

המחצית השניה נפתחה קצת בבלאגן התקפי של שתי הנבחרות, הלטביות עלו ליתרון מיד בפתיחתו אבל דניאל רבר כפתה שיוויון מהיר בתוך 2 דקות. למרות המלחמה הלטביות פתחו מבערים, שיחקו חכם וריצת קטנה של 2 דקות הביאה אותן ליתרון 34:41 באמצע הרבע השלישי, אבל שלשה של עדן רוטברג לא נתנה ללטביות לברוח והן ירדו ביתרון 44:50 בסיום הרבע.

גם בפתיחת הרבע השלישי הלטביות לחצו, גרמו לאיבודי כדור של ישראל ועלו ליתרון דו ספרתי תוך 3 דקות. שלשה של גרזון, אלכס כהן וסל גדול של דניאל רבר הצליח לצמק עד 56:51 בלבד כשנשארה עוד דקה וחצי לשחק אבל סל של לאקסה סגר את המשחק לטובת הלטביות שניצחו 56:62.

קלעו לישראל: גרזון 16, רוטברג 11, אלכס כהן 10, רבר 8, חדד 7, פליישר 2, קארש 2. גילי אייזנר לא קלעה אך מסרה 7 אסיסטים.

הרבו ללטביה: סטיינברגה 24, באבקינה 18, לאקסה 16.

מאמן נבחרת הנשים של ישראל שרון דרוקר אמר אחרי ההפסד ללטביה: “לא כ”כ ידעתי למה לצפות, דיברנו כל הזמן על האפשרות לנצח את המשחק הזה ולא על הפסד מכובד, זה לא נמצא בלקסיקון שלנו. לא היה לנו הרבה זמן להתכונן אבל זה נכון לכל הקבוצות, אהבתי את הרצון ואת ההקרבה של השחקניות, הן עשו המון מאמץ. אמרתי להן את זה בחדר ההלבשה אחרי המשחק ואני אומר את זה גם עכשיו. זה רק הצעד הראשון של מה שאנחנו רוצים לעשות ומה שאנחנו רוצים להשיג. לא שמרנו את אותה רמת אינטנסיביות במשך 40 דקות וזה משהו שנצטרך לעבוד עליו”.

הדר חדד: “ההגנה שלנו היתה מצוינת, שיחקנו חכם ועבדנו לפי תכנית המשחק שעבדנו עליה בימים האחרונים. היה קשה למשוך את זה לאורך כל המשחק אבל היתה לנו הכנה של 10 ימים בלבד. אני בטוחה שעם יותר אימונים ויותר עבודה יחד עם התמיכה שיש לנו מהמאמן ומהצוות נוכל לעשות דברים גדולים. אנחנו נחכה למשחק הבא”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!