אחוזי הקליעה של דני לאחרונה ממשיכים להדאיג: לקראת המשחק של אבדיה והוויזארדס מול הסלטיקס

פבר 14, 2021 | דני אבדיה

על ידי Shachar Bloch

עוד משחק, עוד הפסד לוויזארדס, שהפעם נכנעים בתוצאה 109-91 לניו יורק ניקס ונופלים למקום האחרון במזרח עם מאזן 6-17, כאשר הקבוצה היחידה שהם מקדימים בליגה היא המינסוטה טימברוולבס. ננסה להבין מה היה במשחק האחרון ומה הוויזארדס צריכים לנסות כדי לעצור את המפולת במשחק הבא. 

נתחיל בסיכום קצר של המשחק האחרון. הניקס היו בשליטה מלאה למשך כל המשחק, עלו לראשונה ליתרון בתחילת הרבע הראשון ולא איבדו אותו עד הסוף, כשלמחצית הם ירדו ביתרון דו ספרתי, שהגיע לשיאו בסוף הרבע הרביעי עם 25 הפרש לטובת הניקס. כמו בהרבה משחקים אחרים, רגע אחד של בריחה של היריבה שבר את הוויזארדס, הפעם זה היה בסוף הרבע השלישי, אותו סיימו הניקס ביתרון של 15 נקודות ולמעשה הרגו את המשחק. בהכנה למשחק דיברנו על על כך שכדי לנצח, כדאי לוויזארדס להוריד את קצת המשחק ולגרום לניקס לזרוק יותר שלשות. הניקס אומנם קלעו באחוזים מאוד נמוכים לשלוש (25%), אך זרקו רק 24 פעמים מהטווח, פחות מהממוצע העונתי שלהם. למרות זאת, הם זרקו 12 פעמים יותר מהשדה ביחס לממוצע העונתי שלהם, כך שלמעשה המשחק שוחק בקצב מהיר ויותר דומה לקצב של הוויזארדס, דבר שצפינו כמכשול אפשרי עבור וושינגטון. נתון מעניין נוסף הוא השליטה של הניקס בריבאונד. הקבוצה מניו יורק לקחה לא פחות מ-65, ריבאונדים במשחק, משמעותית יותר מהממוצע העונתי שלהם ו-19 יותר מהוויזארדס. אחת הסיבות לכך הייתה שהוויזארדס פשוט לא תקפו מספיק את ריבאונד ההתקפה, וגם במשחק בו החטיאו משמעותית יותר זריקות מהממוצע העונתי שלהם, הם לקחו פחות ריבאונדים בהתקפה.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards


אם לרוב ההגנה של הוויזארדס היא עקב האכילס של הקבוצה, אז הפעם גם ההתקפה לא תפקדה. נכון, הסקורר המרכזי של הקבוצה, בראדלי ביל, לא שיחק, אבל קבוצת הגנה כל כך רעה חייבת למצוא דרכים לקלוע בכל הרכב נתון כדי לנצח משחקים. 38% מהשדה לא יספיקו מול אף קבוצה, בטח לא כזאת שכל כך ממושמעת בהגנה כמו הניקס.

את הקלעים של הוויזארדס הוביל ווסטברוק עם 23 נקודות, כשרוי הוצ’ימורה ודאוויס ברטאנס מנסים לעזור עם 19 נקודות משותפות. כשהשלושה היו במקביל על המגרש, אגב, וושינגטון הפסידה בהפרש של 13 נקודות.

בואו נדבר קצת על דני. לאבדיה, שעלה מהספסל בפעם השלישית ברציפות, היה משחק סביר, עם 8 נקודות ב-3/9 מהשדה ו-1/5 מהשלוש אליהם הוסיף 6 ריבאונדים בקצת יותר מ-21 דקות משחק.

via GIPHY

כמו במשחק הקודם, הסטטיסטיקות המתקדמות שוב מלמדות אותנו שדני הוא מבכירי השומרים בקבוצה. מבין כל השחקנים ששיחקו דקות משמעותיות, דני היה בעל הדירוג ההגנתי הגבוה ביותר של 93.8, נתון מרשים למדי. בניגוד לשני המשחקים הקודמים, הפעם תקפו את דני יחסית מעט פעמים בהתקפה, ונזרקו מולו רק 10 זריקות, אותן הניקס קלעו ב-40%. כל הזריקות שקלעו מולו היו זריקות יחסית קשות בצבע. בנוסף לכך, מתוך 23 חמישיות שונות ששיחקו במשחק בשביל הוויזארדס, רק לשלוש היה מאזן פלוס/מינוס חיובי- בכולן דני שיחק.

via GIPHY

נתון מעודד נוסף הוא אחוזי היוסאג’ של דני. מול הניקס, דני הגיע ל-22% יוסאג’ מרשימים מאוד. זהו נתון מעודד שמעיד על כך שדני ממשיך מגמה של נקיטת פעולות בהתקפה, ולמעשה מביא את המשחק אליו. נכון, בהיעדר בראדלי ביל נוצר וואקום שאפשר זאת, אך טוב לראות שדני הוא אחד משני שחקנים ש”חלקו את השלל”, ביחד עם גאריסון מאתיוז.

via GIPHY

מצד שני, אחוזי הקליעה של דני ממשיכים להדאיג. הילד ממשיך לא לפגוע משלוש, והפעם סיים עם 1/5 מהטווח, כולם במחצית הראשונה. היה די צפוי שדני לא יצליח לשמור על האחוזים המדהימים איתם פתח את העונה, אך הרצף הרע בחמשת המשחקים האחרונים די יישר את הסטטיסטיקה ועכשיו דני עומד על מעט פחות מ-37% לשלוש. בתפקיד הנוכחי שלו בקבוצה הזאת, ובעיקר לאור היכולת הרעה של דאוויס ברטאנס, דני חייב לחזור לקלוע בסביבות ה-40% לשלוש על מנת להיות פקטור משמעותי בהתקפה של הוויזארדס.

via GIPHY

במשחק הבא, הוויזארדס יפגשו את הבוסטון סלטיקס. הסלטיקס מדורגים במקום הרביעי במערב אך במאזן לא מרשים כל כך של 13 ניצחונות מול 12 הפסדים כולל רק 3 ניצחונות בשמונת המשחקים האחרונים, כשאת המשחק האחרון הם מפסידים לפיסטונס החלשים. בוסטון לא בולטת באף קטגוריה סטטיסטית העונה בליגה, אולם כן ניתן להבחין כי בדומה לניקס, הם משחקים בקצב מאוד נמוך ביחס לוויזארדס, וגם נחשבים לקבוצת הגנה טובה, כשרק 6 קבוצות אחרות בליגה מאפשרות פחות נקודות למשחק. נתון מעניין נוסף, הוא שהסלטיקס קולעים 10 נקודות פחות מאשר הממוצע שלהם בהפסדים בהשוואה לממוצע העונתי שלהם, ומשמעותית פחות טוב לשלוש. מפתח נוסף לניצחון בשביל הוויזארדס יהיה קליעה בקאץ’ אנד שוט. בשלושת ההפסדים האחרונים של הסלטיקס, היריבות שלה קלעו משמעותית יותר טוב בקאץ’ אנד שוט ביחס לעונה הרגילה, ולכן כדי לנצח חשוב שהנעת הכדור תתפקד טוב. המשחק הקודם בין הקבוצות נגמר בתוצאה 116-107 לטובת הסלטיקס, כשאחד המפתחות לניצחון ההוא של הסלטיקס היה שליטה בריבאונד, עוד תחום שהוויזארדס ירצו לאזן כדי להשאיר לעצמם סיכוי לנצח.

מבחינת סגל, החסרון המרכזי של הסלטיקס יהיה מרכוס סמארט. סמארט, אחד הגארדים החשובים של הקבוצה, נפצע בפרק כף היד ויעדר לפחות עד סוף פברואר. בנוסף אליו, סמי אוג’ליי ורוברט וויליאמס נמצאים בסימן שאלה. את הסלטיקס השנה מובילים כמובן ג’ייסון טייטום וג’יילן בראון. צמד שחקני הכנף הדינמיים קולעים העונה 26 נקודות למשחק כל אחד באחוזים מרשימים. קמבה ווקר, האולסטאר לשעבר שמתמודד כבר תקופה ארוכה עם פציעות חוזרות, קולע העונה 15 נקודות בממוצע למשחק באחוזים רעים מאוד, והוא לא שיחק במשחק הקודם בין הקבוצות.

יום לאחר המשחק מול הסלטיקס הוויזארדס יפגשו את הרוקטס בבית, כשיומיים לאחר מכן הנאגטס יגיעו לוושינגטון.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!