“אחד החברים לקבוצה האהובים ביותר עליי בכל הזמנים”: על התקופה של גינת בצרפת

יונ 23, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

בעקבות ההחלטה שלו לחזור להפועל תל אביב בחוזה ארוך טווח, תומר גינת סוקר בימים האחרונים כמעט מכל זווית אפשרית. כמעט. כעת, בחרנו להביא באתר “ספורטס רבי” זווית קצת אחרת לגבי גינת בן ה-27 (2.02 מטרים), כשבחרנו לסכם את התקופה שלו במדי פריז מטרופוליטנס הצרפתית דרך אנשים שחוו אותו מקרוב. כידוע, פורוורד נבחרת ישראל הצליח מאוד כלגיונר: בעונת 2020/21 הוא העמיד ממוצעים של 11.3 נקודות, 5 ריבאונדים ו-2.6 אסיסטים בליגה הצרפתית בזמן שביורוקאפ הוא סיפק 9 נקודות, 3.9 ריבאונדים ו-1.9 אסיסטים, כאשר בעונת 2021/22 הוא רשם 9.5 נקודות, 5.1 ריבאונדים ו-2 אסיסטים בליגה לצד 8.9 נקודות, 5.5 ריבאונדים ו-2 אסיסטים באירופה.

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunesSpotify או Google Podcasts.

העיתונאי הצרפתי יאן אוחנונה פותח בסיכום השנתיים הנהדרות של גינת בצרפת: “לא ראיתי את כל המשחקים שלו, אבל כמובן שהוא היה חלק מההצלחה של פריז לבלואה בשתי העונות האחרונות, כשהעונה במיוחד פריז לבלואה הייתה במקום הראשון במשך כמעט כל העונה ולמרות שהם הפסידו ברבע הגמר הם גם הגיעו לרבע הגמר ביורוקאפ”.

אוחנונה סיפק נקודת מבט מעניינת על התקופה של גינת בצרפת. “אני חושב שכשהוא הגיע לראשונה לצרפת סימן השאלה הגדול היה האם תומר יכול להתמודד עם הפיזיות של הליגה הצרפתית, כי הליגה הצרפתית מאוד מזוהה עם הפיזיות והקשיחות. אף אחד לא ידע האם הוא יוכל להתאים את עצמו, אבל הוא כן הסתגל ולא רק שהוא התאים את עצמו אלא שהוא הצליח להיות יציב במשך כל הזמן, תמיד רשם סביב 7 נקודות ו-8 או 6 ריבאונדים, היה מאוד אקטיבי, קלע ממש טוב לשלוש וריווח את הפרקט. הוא הצליח להבין את השיטה של ונסן קולה וזה לא דבר מובן מאליו, הוא המאמן של הנבחרת הלאומית והוא טקטיקן ממש טוב, זה לא בהכרח קל להיכנס ולהסתגל לזה, והוא הצליח לעשות את זה. אני חושב שבסך הכל היו לו שתי עונות מצוינות בצרפת”.

Tomer Ginat – Photo Credit: Yehuda Halickman

אוחנונה מנתח את החזרה של גינת להפועל ת”א: “לדעתי, הוא חוזר להפועל תל אביב אפילו חזק יותר. הוא היה מסוגל להתמודד עם הקשיחות של הליגה הצרפתית, והרבה שחקני אן.בי.איי הגיעו ולא הצליחו כי הם לא היו מוכנים להתמודד עם סוג המשחק הפיזי הזה. הוא הצליח להתמודד עם זה ולהישאר עצמו במובנים של קליעה והשפעה על המשחק, כך שהוא רק יכול להיות שחקן חזק יותר עכשיו ואני מצפה שהוא יהיה כוכב בחזרה בהפועל תל אביב, למרות שהוא כבר היה בזמנו כוכב”.

קית’ הורנסבי, ששיתף פעולה עם גינת בעונה האחרונה במטרופוליטנס, מספר לאתר “ספורטס רבי” על הפורוורד: “תומר הוא אחד החברים לקבוצה האהובים ביותר עליי בכל הזמנים. הוא אחת הסיבות המרכזיות לכך שהעונה האחרונה הייתה כה מהנה בצרפת. אף פעם לא ראיתי מישהו ששלט בפייק הנד-אוף כמו תומר. יחד עם האיכויות ההתקפיות האחרות שלו, הוא ריבאונדר עצום בהתקפה ונע היטב בלי הכדור. זה נכס עצום בשביל כל קבוצה”.

לסיום, הורנסבי מגלה שגינת חשב הרבה זמן על האפשרות לחזור: “אני ידעתי במהלך העונה שעברה שהייתה לו את התשוקה לחזור הביתה. הוא תמיד אמר לי שאין מקום כמו תל אביב. הוא גרם לזה להישמע כאילו זה המקום הכי טוב בעולם. אולי זה כן חחח. אני מתרגש לראות אותו חוזר לקבוצתו לשעבר שנמצאת בפורמה ממש טובה כרגע. הוא רק הולך לחזק אותם אפילו יותר ואני מתרגש בשבילו ובשביל הקבוצה”.

Tomer Ginat – Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!