אותות ומופתים. גלבוע/גליל ניצחה את מכבי תל אביב ושלחה את העונה למשחק מכריע

יונ 16, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Elior Gitler

נתחיל מהסוף: הפועל גלבוע/גליל אירחה את מכבי תל אביב למשחק של להיות או לחדול. הצפוניים יצאו כמו מלוע של תותח כדי לנצח 81:76 ולשלוח את סדרת הגמר למשחק שלישי מכריע ביד אליהו. חשוב לציין שמחר (חמישי) יערך המשחק שיקבע את זהות האלופה ופלויד, בלאקשיר, זיו ותומאסון שיחקו מעל לשלושים דקות בגלבוע, ואילו אצל מכבי אלו היו ווילבקין, ג’ונס וקלויארו (29 דקות). שום דבר לא ימנע מהשחקנים האלו לקום ליום חדש כאילו לא היה משחק יום לפני. מדובר בשחקנים שהיו מובילים כל העונה, ובסדרה הזאת בפרט, ולא ירצו לוותר על התואר החשוב בישראל. העונה הזאת הייתה ארוכה מהרגיל, ועכשיו אין ראוי מזה שהיא תתארך בעוד משחק אחד שיכריע מי תהיה האלופה.

Iftach Ziv – Photo Credit: Basket.co.il

אחרי מבוא לניצחון במשחק מספר 1.5 בסדרת חצי הגמר מול הפועל חולון בגן נר ועוד ניצחון בפועל במשחק מספר 2 מול חולוניה, גלבוע מיומנת במה שצריך לעשות. יפתח זיו גם הוא מיומן במה צריך לעשות אם המשחק הולך צמוד. לצד פעולה התקפית גדולה, הוא הוסיף גג גדול בהגנה. ווילבקין בצד הכחול-צהוב הגיע וסחב את הקבוצה שלו על הכתפיים עד הסיום (34 נקודות). כשהתוצאה הייתה 79:76 ללבנים, מכבי עשתה פלאש-בק למשחקים הצמודים שהיו לה העונה ביורוליג, חיפשו את הכוכב שלהם בכוח ו-ווילבקין באותו פוזישן נחסם פעם אחת ע”י זיו ובפעם השנייה איבד כדור.

Scottie Wilbekin – Photo Credit: Basket.co.il

התל אביבים היו בטוחים שהם מגיעים לאולם הרותח בגן נר כדי לטאטא את המארחת, אך בפועל, המטאטאים היו בצד של גלבוע שפגעה מחוץ לקשת, במה שסימן את משחק מספר 3 המתקרב ובא. כל מטאטא ירה ובמחצית הלבנים היו עם 10/15 לשלוש. גלבוע כבר הגיעו לפלוס 16, שירד עד סוף הרבע השני לאחת עשרה נקודות הפרש – 51:40, כשווילבקין קולע 21 וכל שאר הכחולים 19. האווירה ביציעים הורגשה, הרבה אדומים היו שם כדי לדחוף את הקבוצה שלהם ולהפיח בהם את האמונה והתקווה. רק היה חסר שהם יצטטו את הראל מויאל: “סימנים של תקווה וייאוש מתמזגים בין אהבה לריגוש. זה הזמן את יודעת, את ודאי שומעת”. עוד אות למשחק מספר שלוש: שלושה שחקנים של המארחת היו בדאבל-פיגרס בהפסקה, כשבראשם בלאקשיר עם 13 נקודות שכוללות 3/4 לשלוש (תומאסון 12, זיו 10).

Hapoel Gilboa Galil- Photo Credit: Basket.co.il

המחצית השנייה החלה וסקוטי ווילבקין המשיך להוביל את מכבי וקירב אותה עד למינוס ארבע מגלבוע. כשצלחת האליפות החלה להתקרב לתל אביב, “סימנים” של מויאל ככל הנראה שוב התנגן בגן נר – “תשתני למעננו, עוד יבוא עלינו, עוד חלום יתגשם בינינו”. ברגע הקריטי הזה אבישי גורדון הבין שהוא חייב לשנות משהו ונתן הוראה לשחקנים שלו שיש למספר אחת בצהוב מאבטח צמוד מעכשיו, כיאה למספר 1. ווילבקין זרק פעם אחת בלבד עד סוף הרבע, שנגמר בפלוס עשר לגלבוע.

Kerry Blackshear – Photo Credit: Basket.co.il

גלבוע פשוט הייתה נראית נהדר בפעם המי יודע כמה העונה. אפילו שמכבי האימתנית ומלאת הניסיון והמסורת התקרבה, ואפילו השוותה, המארחת פשוט ידעה להראות כמה איכות יש לה בקבוצה, כמה אופי ונחישות. מכבי תל אביב לא הוליכה במשחק הזה אפילו לא שניה! אפילו לא מאייה ועשירית. גלבוע/גליל כבר הוכיחה העונה שיש לה שחקנים נוצצים ומרהיבים, שהיא קורצה מחומר שיש לטובים ביותר, אבל כדי להיות כאלו באמת, יש להם עוד 40 דקות (לפחות) של עבודה על הפרקט ותפילה אחת בלב. “כוכבים מאירים את דרכנו עכשיו, תבקשי משאלה – נשאר עוד כוכב”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!