אורן עמיאל: “אנתוני בנט הוא חלק מהפועל ירושלים”

אוק 4, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

הפועל ירושלים ערכה את האימון המסכם שלה בהיכל פיס ארנה לקראת המשחק הראשון שלה העונה בליגת האלופות מול קרשיאקה הטורקית (שלישי, 21:00). עוד לפני כן קיים המאמן אורן עמיאל מסיבת עיתונאים, כשמאוחר יותר גם רטין אובאסוהן ואדם אריאל שוחחו עם התקשורת. אנתוני בנט בספק לקרשיאקה בעקבות נגע בקרסול, והחלטה לגבי שיתופו תתקבל בסמוך לפתיחת המשחק.

עמיאל פתח: “באמת נרגשים להתחיל עוד עונה. מרגישים את המחויבות ואת האחריות שיש עלינו, אנחנו דרוכים לקראת המשחק נגד קבוצה מאוד-מאוד חזקה אבל באים עם ביטחון”.

המאמן המשיך לדבר על היריבה: “אני חושב שקרשיאקה היא קודם כל קבוצה עם מסורת במפעל הזה, גם בשנה שעברה היא הגיעה רחוק, לקבוצה עם המשכיות תמיד יש יתרון. להגיד מה רמת המוכנות? קשה לי, אני יודע עם מה אנחנו הולכים להתמודד, יש מקומות שאפשר לפגוע בהם”.

על הבית שאליו הוגרלה ירושלים, אמר עמיאל: “אני חושב שהבית הזה הוא מאוד קשה ותחרותי, לקרשיאקה יש נקודת פתיחה טובה יותר מכולם, אבל זה בית שכולם יכולים לנצח את כולם”.

על שביעות הרצון שלו מבניית הסגל ביחס להצהרות הקודמות שלו: “אני גם אמרתי שזה מאוד קשה ולא מובטח כלום, אני מרוצה מהסגל שיש לנו, בטח מהפרסונות ומהאנשים שהבאנו, אבל אנחנו עדיין צריכים לתאם ולעשות עבודה יותר טובה כדי לשחק יותר טוב”.

על ההתאקלמות של הזר החדש קייזר גייטס: “מטבע הדברים הוא הגיע מאוחר אז הוא צריך לתפוס את כל האינפורמציה ואת כל המסרים, זה לא קל, בטח בקבוצה חדשה. יום-יום, שעה-שעה, כמו שאומרים”.

עמיאל המשיך לדבר על האתגרים: “אני אומר עוד פעם, אין פה נוסחאות קסם, יש פה עבודה יומיומית, זו לא עבודה קלה. זה לא הוקוס פוקוס ביום אחד, אלה החיים של קבוצה ונתמודד עם עליות וירידות”.

על הפורמט הנוכחי של ליגת האלופות: “יש הבדל בין עונה של 14 משחקים לבין עונה שכל משחק קובע, אבל זו המציאות. יש מציאות ואת המציאות אי אפשר לשנות. אנחנו ננסה לעשות את הדברים שבשליטתנו יותר טוב. יש צוות שלם מאחורי הפרויקט הזה”.

על המפעל: “אני חווה את ליגת האלופות מהיום הראשון, רמת התחרות כמו שהיא היום לא דומה לרמה של התחרות כמו שהיא הייתה בתחילת הדרך. הרמה היא מאוד גבוהה ולהשתתף במפעל כזה זה מצוין”.

על אנתוני בנט, שבקושי מקבל הזדמנויות ולפי השמועות צפוי להשתחרר בקרוב: “אנתוני בנט הוא חלק מהפועל ירושלים ואני משתמש בו איך שאנחנו רואים לנכון. כרגע הוא בקבוצה, הוא חלק מהתוכנית למשחק הקרוב ואנחנו נשתמש בו”.

על ההשתלבות של ת’ון מייקר בקבוצה והאם הוא חושש מכך שלשחקן אין ניסיון באירופה: “לא רק לת’ון ברמה האישית, אני חושב שזה אתגר גדול לכולנו להפיק מהשחקנים שלא היו באירופה את המקסימום”.

על מערכת היחסים שלו עם מנכ”ל המועדון, גיא הראל: “אני רוצה להגיד שיש תקשורת והדברים מתנהלים על פי סדרם, במתכונת מקצועית”.

Oren Amiel – Photo Credit: Dov Halickman

רכז הקבוצה, רטין אובאסוהן, דיבר באימון המסכם לקראת המשחק: “קודם כל אנחנו צריכים להיצמד להכנה שלנו, לפעמים כשמשחקים משחקים חשובים אז מנסים להיות שונים, אבל אני חושב שאנחנו צריכים להיות עצמנו”.

על המאמן אורן עמיאל אמר אובאסוהן: “יש לו ניסיון, למאמן היו הרבה הצלחות וזה מדבר בעד עצמו, הוא מנהיג”.

על הרמה הגבוהה של ליגת האלופות: “כל הזמן מדברים על זה, התברכנו בכך שאנחנו יכולים לשחק כדורסל”.

על המפתח לניצחון במשחק מול קרשיאקה: “המפתח למחר הוא לשחק את הכדורסל של ירושלים, בסוף זה הקבוצה שלנו נגד הקבוצה שלהם”.

אובאסוהן הוסיף: “זה מתחיל באימונים, צופים בווידאו ואז חוזרים לעבוד, בין אם מנצחים או מפסידים אז מסתכלים על הכל ולומדים מזה. יהיו עליות וירידות”.

על הקהל: “שמעתי הרבה וגם היו דברים שחוויתי כמו גביע ווינר, או כשהגעתי הרגשתי את ההתרגשות של האוהדים כשהלכתי ברחוב וזה דבר שלא חוויתי בעבר. לחוות דברים עם העיר והאוהדים זה מאוד מיוחד”.

Retin Obasohan – Photo Credit: Dov Halickman

הקפטן אדם אריאל סיפר: “יש פה הרבה איכות בקבוצה הזו והרבה פוטנציאל. צריכים לחבר את זה ביחד, מחר אנחנו מתחילים ומתרגשים בטירוף. עכשיו אנחנו בעיקר מתרכזים בטורקים, אנחנו צריכים להביא ריכוז מקסימום ואגרסיביות שיא, יחד עם הקהל נצליח לעבור את המשוכה הזאת. אנחנו כל הזמן רוצים להשתפר, יש פה חומר אנושי מעולה שכל הזמן רוצה ללמוד ולהתקדם ויש את היכולות. תמיד כששחקן מגיע לשנה ראשונה מארצות הברית ואין לו ניסיון אירופי אז צריך ללמד אותו דברים, גם מרחב המחיה שונה, אנתוני (בנט) נכנס בתוך זה, הוא מאוד מחויב ומאוד רוצה, אחלה בחור”.

האם יש חשש לחזור על העונה שעברה שהייתה רעה: “זה לא יושב, יש פה קבוצה חדשה לגמרי, אני רק רוצה להביא את החיבור עם הקהל”.

על החוויה להיות הקפטן: “מבחינתי האישית זה מאוד-מאוד מרגש להיות הקפטן של הפועל ירושלים, הסתכלתי על קפטנים של הפועל ירושלים בתור ילד ואמרתי ‘וואו'”.

Adam Ariel – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!