אורן אהרוני, קווינטון הוקר, אבי אבן וג’ייק כהן: כל הציטוטים בפנים

יונ 1, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

בני הרצליה הביסה בחוץ 74:96 את מכבי תל אביב בהיכל מנורה מבטחים במשחק השלישי בסדרת חצי גמר הפלייאוף בליגת העל ובכך ניצחה את הסדרה בתוצאה 1:2 בדרך להעפלה לסדרת הגמר מול המנצחת בסדרה בין הפועל ירושלים להפועל חולון. כעת, הגיע זמן הציטוטים.

המאמן המנצח, אורן אהרוני, אמר: “כמו שאמרתי לפני המשחק זה היה עבור מועדון וקבוצה כמונו משחק מנטאלי, אחרי הניצחון הגדול שלנו בהרצליה, אני כל כך גאה בדרך שהשחקנים שלנו מגיבים לזה וכל המועדון הזה שנקרא הרצליה, נשארנו עם רגליים על הקרקע, עשינו שני אימונים טובים, לבוא להיכל הזה נגד מכבי תל אביב כי הזכרתם לנו בימים האחרונים שהם לא הפסידו פה אף סדרה, לעשות הצגה כזאת זה קרדיט ענק לשחקנים שלנו, לצוות שלי, לעוזר המאמן יואב שמיר ולכל המועדון של בני הרצליה. זה היה מוכנות של מועדון, של קבוצה, רמת ביצוע ברמה הגבוהה ביותר”.

“אני אשקר אם אני אגיד שבחלומות שלי חלמתי על תוצאה כזאת. חשבתי על משחק קשה, ידענו שווילבקין ייקח המון על עצמו, אבל סנדי כהן ויאיר קרביץ עשו עבודה הגנתית יוצאת מן הכלל, כל אחד יודע לעשות את הדברים הנכונים בזמן הנכון. להוציא דקה וחצי של איבוד כדור ושלשה במעבר, היינו כל כך מרוכזים, בקינן אוואנס, בסקוטי, היו פה דקות של כדורסל מדהים. קרדיט ענק לשחקנים. מה שקורה פה גם חדש עבורי, עברנו הרבה שיאים בעונות האלה. יש פה חבורה מיוחדת מאוד שאני לא יודע אם אני צריך להוריד אותם לקרקע. השחקנים האלה לא מחמיצים אף אימון בוקר, מרוכזים בתדרוכי וידאו. הדרך שלנו מיוחדת עם שחקנים מחויבים, אני לא צריך להוריד אותם לקרקע למרות שזה שיא מדהים לי ולשחקנים”.

“אנחנו קבוצה שאוהבת לשחק ביחד, שמפרגנת, הכוח הכי גדול של הקבוצה שלנו זה שהשחקנים המובילים שלה הם שחקנים שאוהבים לפרגן, שחקנים עם אייקיו כדורסל גבוה, גם כריס, גם צ’ינאנו, גם קווינטון. אנדי, מוריס, כולם יחפשו את המסירה הנוספת. חמישה שחקנים בספרות כפולות, גאה על המשחק של שון דאוסון, שבא אחרי תקופה פחות טובה, זה הכוח של הקבוצה שלנו, קבוצה שמשחקת ביחד, קבוצה שמבורכת”.

“יש לחץ גדול בלאמן את הנוער של מכבי תל אביב, אני גאה בדרך שעשיתי בנוער ובאקדמיה של מכבי תל אביב, הייתי מהמקימים שלה, אני לא בן אדם שמסתכל אחורה, גם כשחקן וגם כמאמן, הרגשתי הרגשה בבטן שזה היה נכון בשבילי לעבור, במרוצת השנים היו לי הזדמנויות לעבור, הייתי גאה ושלם עם העבודה שלי בנוער, אני לא מאלה שמסתכלים אחורה, אני גאה ומאושר בשביל המועדון הזה ובשבילי, אבל בעיקר בשביל השחקנים”.

גם הרכז קווינטון הוקר דיבר: “הייתי אסיר תודה, אלה היו שלושה חודשים ארוכים וקשים, אבל יש פה צוות נהדר שעזרו לי לחזור, לקח לי הרבה זמן לחזור לעניינים ודי ג’יי עשה עבודה נהדרת, המאמן והצוות החליטו להאמין בי, אני מודה להם שיכולתי לשחק את המשחק הזה, נהניתי מהמשחק של הכדורסל, יש לנו מערכת תמיכה מדהימה, כשקראו בשם שלי הייתי מוכן. התאמנתי כמעט ארבעה שבועות לפני הסדרה. במשחק הראשון היינו טובים הגנתית, היה לנו משחק טוב אבל לא קלענו טוב מבחוץ, במשחק השני שינינו את הריצה שלנו, התחלחנו להאמין בעצמנו, נשארנו ביחד כקבוצה, התחברנו בחזרה והגענו לכאן למשחק הזה”.

המאמן המפסיד, אבי אבן, סיכם: “מאוד מאכזב לסיים ככה את העונה, מאוד עצוב ומאכזב. לצערי לא הופענו כמו שהיינו אמורים להופיע במעמד כזה. זהו. לא חושב שיצאנו משליטה במשחק, התחלנו את המשחק ולקחנו את הזריקות שרצינו לקחת אבל לא קלענו אותם. הרגשתי שבחצי השני איבדנו את המומנטום והמשחק ברח לנו, לא הרגשתי שבחצי הראשון המשחק לא יכול להיות שלנו, הרגשתי במחצית שאנחנו יכולים לחזור. מאז שחזרנו מהיורוליג הפריכות שלנו והשבירות שלנו באה לידי ביטוי בכל פעם שהפסדנו. איבדנו מהעוצמה שהייתה לנו ביורוליג שידענו לחזור למשחקים ולקחת משחקים. צריכים להסתכל אחורה ולחשוב”.

“רכבת הרים עם עליות וירידות מטורפים. אחד הדברים שהיה חסר לנו בקבוצה זה עוגן ויציבות, ברגע שאין עוגן ויציבות אז התנודות הגדולות מדי. לצד משחקים מדהימים ביורוליג, ניצחונות מטורפים בברצלונה ופה ברצף על ריאל מדריד ומילאנו, הפסדנו בחצי גמר הגביע, בחצי גמר הפלייאוף פה בבית, הפסדנו בשלושה משחקים בפלייאוף ב-20 הפרש, תנודתיות הייתה בעוכרינו”.

“נקלעתי לסיטואציה לא פשוטה במועדון, וכשאני נכנס למשהו אני נכנס בכל הכוח, במאה אחוז ובכל הלב. אני יודע שלא השארתי שנייה אחת פנויה לספק, באתי להילחם פה עד הסוף. עשינו מטרה אחת נהדרת, מטרה שנייה לא צלחה, אין דרך מתסכלת יותר ועצובה יותר לסיים את המסע הזה, אבל בכל מקום שאני אעבוד בו ויקראו לי כשצריכים, אני אגיע. יכולתי לפני חודש כשסיימנו מקום חמישי ביורוליג ולקום לעזוב, ואז מה? הייתה פה אליפות על הכף, אני מבחינתי בא לעשות הכי טוב שאפשר. הרגשתי שאני עושה מה שאני יכול, זה חלק מהחיים. לפעמים אתה שם את כל הלב בחוץ וזה לא מספיק. זה חלק מהדרך שלי בחיים, אני לא מתחרט על דברים שעשיתי, לומד מהם. אני לא יודע מה נעשה אחר כמערכת, הקהל הזה הוא קהל שרובו הגדול מדהים. קהל שליווה אותנו בלמעלה ובלמטה, וניסה לעזור לקבוצה בכל דרך אפשרית. אני עצוב בשביל הקהל, וזה קשה ומאכזב. אני יודע כמה החבר’ה האלה אוהבים את הקבוצה והולכים אחריה באש ובמים. זה עצוב ואני מבין את הבעבוע שיש אחרי הפסד כזה. אין לי שום דבר להגיד. יש חוק בחיים שנקרא חוק בדיעבד, היינו צריכים להחליט על חמישה זרים ואיתם הלכנו. להגיד אם היינו צריכים ללכת עם אחרים, זה לא המקום, לא רואה את זה ככה כרגע. אולי כשהכאב יתעמעם טיפה אני אראה דברים אחרת”.

הביג מן ג’ייק כהן הוסיף: “לא שיחקנו טוב בכלל, חוץ מכמה רבעים ברבע הראשון לא שיחקנו טוב כל הסדרה, הרצליה שיחקה טוב מאוד ואנחנו לא. קשה להתווכח עם התוצאות. זה משהו שכדאי שתשאלו אותי אחרי שאני אפרוש מכדורסל (הבעיות בקבוצה). אנחנו נלחמים עם זה כל העונה, אני לא אזרוק שחקנים מתחת לאוטובוס, אבל לא הייתה לנו את הכימיה שרציתי שתהיה לנו כקבוצה, קשה להתעלות על זה. מה שהיה בחדר ההלבשה בסיום, אני אשאיר אותו שם”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!