אורן אהרוני: “ההכנות לא היו אידיאליות”, נבו זומרפלד: “מאוד מתרגשים”

אוג 2, 2021 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

נבחרת הנוער של ישראל (עד גיל 18) מתכוננת לטורניר הצ’לנג’ר שייערך בארץ באולם הדרייב אין. רגע לפני שהנבחרת תפתח את הטורניר ביום שלישי במשחק מול ליטא, הדמויות המשמעותיות בנבחרת דיברו עם התקשורת על ההתרגשות לקראת המעמד.

הקפטן, נבו זומרפלד, סיפר על ההתרגשות:

“אנחנו מאוד מתרגשים, כבר שבועיים מתכוננים למשחקים האלה, אנחנו באנו לייצג את המדינה ולנצח”.

על כך שכבר שיחק באליפות אירופה לקדטים ב-2019:

“שיחקתי שם, אני מקווה שהניסיון הזה יעזור לי”.

על הדברים שאפשר לצפות מהנבחרת בטורניר:

“הכימיה לאט-לאט מתגבשת, יש פה חבורה של גברים שבאה לייצג את המדינה, יש פה מהמאמנים הכי טובים בארץ ואנחנו באים בשביל לנצח”.

האיכויות שהוא יכול להביא לנבחרת:

“אני בא לתרום מהניסיון שלי כי אני כבר עשיתי פה נבחרות, להיות המנהיג של הנבחרת הזאת”.

היתרונות של הנבחרת:

“יתרונות? אני עוד לא כל כך מכיר את הקבוצות, אנחנו לא ראינו אף קבוצה ולא היינו מוכנים לאף קבוצה”.

ההצלחה של הנבחרות הצעירות בישראל בשנים האחרונות והציפיות שיש עכשיו מנבחרת הנוער:

“נכון, יש ציפיות, אבל אנחנו באים לנצח ולייצג את המדינה בכבוד”.

המשמעות של הקהל הישראלי בטורניר:

“מאוד חשוב לנו, הקהל הוא כוח מאוד עצום, אנחנו מאוד רוצים שכולם יבואו הנה לראות”.

המאמן הראשי, אורן אהרוני, דיבר על ההתרגשות:

“קודם כל מתרגשים, ההכנות לא היו אידיאליות, כמו שאתם יודעים התבטל לנו טורניר הכנה בפורטוגל בגלל חשש מקורונה. אבל מתרגשים, רוצים להופיע בצורה הכי טובה ולעשות באמת טורניר טוב. זה לא קיץ רגיל, גם בקיץ הקודם חלק גדול מהשחקנים פה פספס או נבחרת קדטים או נבחרת נוער, אז חסר לנו ניסיון אירופאי אבל אנחנו רוצים לעשות במסגרת הקיץ המוזר הזה את הכי טוב ולעשות טורניר טוב”.

על כך שבוטלו טורנירי הנבחרות בקיץ שעבר:

“קודם כל, זה לא רק אנחנו, זה לכולם, באמת היה קשה לייצר משחקי אימון באירופה. קשה לדעת, ברור שיש השפעה כי השחקנים האלה הפסידו משחקים ברמה אירופאית והפסידו ניסיון אירופאי, אבל זה לכולם ונצטרך לדעת להתמודד עם זה”.

על הקהל:

“אין ספק שהקהל יהיה מאוד-מאוד חשוב, אני בטוח שילווה עם זה גם התרגשות מצד השחקנים. אני בטוח שנקבל דחיפה טובה פה מהקהל ובאמת שזה ידחוף את הנבחרת ואת השחקנים קדימה”.

על המטרות:

“מבחינת המטרות, תמיד אנחנו רוצים לעשות הכי טוב שיש, באות לפה מעצמות אירופאיות כמו ליטא, יוון וצרפת, וקשה גם לאמוד את הנבחרת שלנו כי לא חווינו עדיין משחקים חוץ ממשחקי האימון פה בארץ. קשה לדעת מה הציפיות, אבל אנחנו כמו כל נבחרת ישראל רוצים לעשות הכי טוב שיש ולנצח כמה שיותר משחקים”.

היתרונות של הנבחרת:

“אני חושב שאנחנו קבוצה ששומרת טוב, אני חושב שיש לנו כמה גארדים מאוד מגוונים שיכולים לעשות הרבה נקודות. עוד פעם, כמו כל נבחרת ישראל להביא את הביחד, להביא הגנה טובה ולייצר לחץ על כל המגרש. אלו יהיו היתרונות שלנו”.

על ההיעדרות של נועם יעקב ועמנואל שארפ:

“קודם כל, שני השחקנים שהזכרת היו מאוד משמעותיים, שארפ היה השחקן המצטיין בנבחרת הקדטים של המחזור הזה לפני שנתיים, נועם יעקב היה אחד השחקנים הבולטים פה בארץ. לצערנו שניהם פצועים ולא יכולים לקחת איתנו חלק. אין ספק שהחיסרון שלהם הוא משמעותי אבל עוד פעם, קשה לאמוד את היכולת האמיתית של הנבחרת כי לא באמת חווינו משחקי אימון וגם קשה להגיד כי לא יודעים עדיין את הסגלים, אני בטוח שליטא מאוד-מאוד חזקה, גם יוון וצרפת. לא יודעים אם באמת כל השחקנים החזקים מגיעים או לא, אז אני מניח שנדע את זה תוך כדי הטורניר”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!