אדם אריאל מעדיף שלא להשוות בין רגעי הקלאץ’ המפורסמים ומכין פרומו לסל הניצחון הבא: ״חצי הגמר השנה יהיה יותר גדול״

מאי 25, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

“וואו, היה פה מאמץ קבוצתי מטורף. כולם יודעים את הסיטואציה שלנו וזה לא קל, אבל השחקנים לא ויתרו אפילו לשנייה מול מכבי שכרגע עם סגל קצת עדיף ועמוק. יש לנו לב ענק והראינו אופי, לא נשברנו אפילו לשנייה וכל הזמן האמנו, קרה מה שקרה בסוף”.

אדם אריאל לא הצליח להסתיר את ההתרגשות שלו בסיום הניצחון של הפועל ירושלים 82:83 על מכבי תל אביב בקלאסיקו הישראלי. עוד לפני שניגע בפלאים שעשה הסמול פורוורד של הפועל ירושלים, כל הערב בהיכל פיס ארנה נראה כמו מחזה סוריאליסטי ולא רגיל: הערב נפתח בדחיית הקלאסיקו ב-45 דקות בעקבות תקלה בשעון ה-24, מכבי איבדה יתרון של 14 נקודות מול קבוצת טלאים של ירושלים ואריאל עצמו הספיק להחטיא שלשת ניצחון וגם לקלוע שלשת ניצחון. במצב של 80:82 למכבי, אריאל החטיא שלשה ונותרה על השעון עשירית שנייה בלבד עד סוף המשחק, אך מסתבר שהמזל הולך עם הטובים, או, יותר מדויק, עם הווינרים, כשהשופטים בדקו במוניטור והחליטו שירושלים זכאית ל-0.7 שניות על השעון. כמו במהלך של ההחטאה, אריאל קיבל את הכדור מתמיר בלאט (דאבל-דאבל של 20 נקודות ו-14 אסיסטים שמהווים שיא קריירה), והפעם הוא גם קלע את השלשה עם הבאזר. וכשאתה מחזיק בהיסטוריה של לא פחות מ-5 סלי קלאץ’ גדולים עוד לפני ההתמודדות, מי בכלל חושב שתחטיא?

Adam Ariel – Photo Credit: Dov Halickman


אריאל מבין היטב את המשמעות של הניצחון עבור ירושלים, בטח כשאף אחד לא האמין שהיא באמת מסוגלת להדהים את מכבי בעזרת רוטציה שכוללת עם כל הכבוד שחקנים כמו דניאל דנינו, אנדרו יודי, איילון ששון, ניב בלול וג’וליאן בויד בעקבות העזיבה של ארבעה זרים בזמן מבצע “שומר החומות”. “אני חושב שעכשיו אנחנו לא משחקים על משחק חשוב או לא חשוב, אנחנו משחקים בשביל עצמנו ובשביל להשתפר. עברנו המון ומי שבקבוצה פה יש לו אופי ענק, מגיע לכל משחק ונותן הכל גם בסיטואציה הזאת. אנחנו משחקים בשבילנו, בשביל הקהל, בשביל הקבוצה שעברה הרבה, זה נותן לנו המון וכיף לנו. קשה לתאר במילים מה שהקבוצה הזו עברה, אבל זה רק מראה כמה שזה יפה שמי שנמצא פה כרגע זה לא מובן מאליו. בהרבה מקומות אחרים זה היה נראה הרבה יותר גרוע ושוב, אני אחזור על זה, יש פה אופי, יש פה צוות, יש פה אנשים שמראים שהם לא מוותרים אפילו לא לשנייה”, אמר הישראלי.

אריאל רשם ערב פרוע מחוץ לקשת עם לא פחות מ-5 מ-14 לשלוש בדרך ל-15 נקודות. “אני אוהב את זה, אני מאמין בזריקה שלי ומאמין שזה ייכנס תמיד במשחק גם כזה שלא יכולתי לקלוע לים, אבל המשיכו להאמין בי ובסוף זה נכנס”.

Adam Ariel – Photo Credit: Dov Halickman


כל אוהדי הכדורסל בישראל זוכרים את שלשת הניצחון המשוגעת שקבר אריאל עם הבאזר בחצי גמר הפיינל פור בעונה שעברה עם מכבי ראשון לציון דווקא מול הפועל ירושלים, הקבוצה שבה גדל. אריאל חזר בקיץ האחרון לירושלים, ועכשיו הוא גם החל לכסות את החוב הישן. “לא, לא, אני צריך עוד כמה, זה התשלום הראשון”, התבדח השחקן.

אריאל, כפי שראינו שוב, הוא ווינר ענק. מה הופך אותו לכזה? “אני לא חושב שזה משהו מיוחד, אני פשוט מאמין בעצמי כל הזמן שאני אקבל את הכדור ואעשה את הדבר הנכון. אמרתי את זה גם הרבה פעמים – כשזה נוגע לקליעה שלי, עשיתי את זה כל כך הרבה פעמים והשקעתי בזה כל כך הרבה זמן והתמדה שכשזה מגיע לרגעים האלה אני פשוט עושה את מה שבא לי טבעי ומאמין באמונה שלמה שהכדור ייכנס”.

Adam Ariel – Photo Credit: Dov Halickman


אי אפשר היה שלא לשאול את אריאל איזו שלשה הייתה יותר גדולה: זו שהגיעה מול קבוצתו הנוכחית או האחת הטרייה במשחק גדול בדמות הקלאסיקו? “חצי הגמר השנה יהיה יותר גדול”, ענה אריאל ולמעשה הכין פרומו עבור סל הניצחון הבא.

מי שמכיר את אריאל בצורה מושלמת הוא מאמנו, יונתן אלון. מאמן ירושלים ליווה את אריאל במספר קבוצות במשך השנים, והוא החליט להוציא סיפור מרתק מהבוידעם כדי לנסות להסביר מה הופך את אריאל לשחקן כה מיוחד, שמסוגל לקחת אחריות ותמיד לקלוע ברגעים המכריעים אף על פי שהוא מעולם לא היה הכוכב המוביל בשום קבוצה. “אני אגיד לך בדיוק לדעתי: כשהגעתי לאשדוד הייתי עוזר מאמן של מאיר טפירו והחלטנו שאנחנו בונים קבוצה צעירה. מאיר ישב עם עשרה או שמונה שחקנים, חבר’ה צעירים בני 20-21. ישב איתם ככה לפני שהחתמנו אותם, ואז הוא סיים את הפגישה עם אדם ואמר לי ‘תשמע, זה מדהים מה שקרה פה’. אמרתי לו ‘מה קרה?’ הוא אמר לי ‘כל אחד ישבתי איתו ושאל אותי ‘איזה סיטואציה תהיה לי? מי יהיה בעמדה שלי? איזה זר בעמדה שלי?’. אני מגיע עם אדם ואדם אומר לי מה הוא יכול לתת לקבוצה – ‘אני יכול לעזור בזה, אני יכול לעזור בזה, אני יכול לעזור בזה’. זה מה שמיוחד באדם אריאל. הוא בכל שנייה נתונה חושב רק על הפועל ירושלים או רק על הקבוצה שהוא נמצא בה, לשנייה לא חושב על עצמו, הוא רק רוצה לעזור מחוץ למגרש, על המגרש, ואתם יודעים, זה קארמה, זה חוזר אחר כך הדברים האלה”.

Yonatan Alon – Photo Credit: Dov Halickman


למרות הקשר הנפלא בין אריאל לאלון, המאמן גם חווה לצערו סל ניצחון של השחקן מהכיוון הפחות נעים בחצי הגמר בעונה שעברה, בזמן שהיה עוזר המאמן של ירושלים. אז איך התחושה להיות הפעם בצד המנצח? “כיף, אני אתן לכם סקופ – תמיד כיף יותר לנצח”, צחק אלון.

ויש גם צד שיצא מאוכזב מהמשחק. מכבי תל אביב רשמה הפסד מרגיז רגע לפני גמר גביע המדינה מול מכבי ראשל”צ שאמור להיערך ביום חמישי, והכוכב סקוטי ווילבקין שקלע 27 נקודות עם 6 מ-12 לשלוש בדרך לדאבל-דאבל שהגיע בזכות 10 ריבאונדים הביע את התסכול שלו בעימות שערך עם סולימאן בריימו (דאבל-דאבל של 22 נקודות ו-12 ריבאונדים) בסיום המשחק. ווילבקין קלע שלשה גדולה בדקה האחרונה, והוא קיבל עבירה טכנית על כך שביצע סימן השתקה להקהל של ירושלים ששר לא מעט שירים נגד אנשים שונים במכבי במהלך הערב.

Ioannis Sfairopoulos – Photo Credit: Dov Halickman”אני לא צריך להגיד הרבה, כולם ראו מה קרה. לא היינו טובים ואפשרנו הרבה נקודות קלות, במחצית אמרנו שאנחנו צריכים לשחק הגנה באופן יותר טוב ועשינו את זה בדקות הראשונות של המחצית השנייה, בהמשך נרגענו. אנחנו מאוד שמחים שסיימנו במקום הראשון בפער של שלושה ניצחונות מהמקום השני, אנחנו צריכים להתרכז בגמר הגביע שיתקיים ביום חמישי. אנחנו בוודאות צריכים ללמוד מהמשחק הזה ולהיות יותר מוכנים מנטאלית. אמרתי לפני המשחק שקלאסיקו זה קלאסיקו ואנחנו מאוד מנוסים כדי לדעת שהמשחקים האלה הם מאוד קשים”, סיכם המאמן יאניס ספרופולוס את ההפסד במשחק האחרון של קבוצתו בליגת העל לפני הפלייאוף.


מי שהיה תשוש במכבי מהערב הארוך הוא אנג’לו קלויארו, שסיים את המשחק עם 10 נקודות ו-7 ריבאונדים. “יש להם בעיות עם השעון כאן ואנחנו נמצאים אחרי הזמן שבו הולכים לישון”, פתח הפורוורד העייף, והמשיך עם תיאור סל הניצחון של ירושלים: “בהתחלה היו 0.1 שניות לסיום וההגנה שלנו עמדה בצורה שונה, ברגע האחרון קבעו שיש 0.7 שניות. לרוב אחרי זריקה כזאת אתה תמיד הולך למוניטור, זה נראה שהוא הצליח לזרוק בזמן אבל אני אפילו לא יודע אם השופטים יכלו לבדוק”. האם זה היה המשחק המוזר ביותר שקלויארו נטל בו חלק? “אני חושב שהמשחק הראשון שלי בקריירה כאן היה מול אילת וכמעט ביטלו את המשחק כי היה אפשר להחליק, זה היה די מוזר גם”.

Scottie Wilbekin – Photo Credit: Dov Halickman


ווילבקין לא רק הביע את התסכול שלו על הפרקט, אלא עשה זאת בעיקר ברשתות החברתיות. “לא ראיתי מה הוא כתב אבל אני בטוח שהוא מאוכזב. ראיתי שהוא הלך לקהל, מבחינתי זה חלק מהספורט, האוהדים שלהם קראו קריאות די מכוערות לפני המשחק. זאת הייתה עבירה טכנית מאוד משמעותית”, הגיב קלויארו למעשיו של חברו לקבוצה.

מה קלויארו חושב על כך שאריאל השתיק את אוהדי מכבי אחרי הסל הענק שלו, כשהוא לא קיבל עבירה טכנית? “ראיתי את זה, זה חלק מהמשחק. הוא ביצע כמה מהלכים גדולים עבורם ואני לא חושב שהוא היה צריך לקבל עבירה טכנית על זה”, הודה קלויארו בהוגנות.

האם ההפסד יכול דווקא לתת מוטיבציה לשחקני מכבי לקראת גמר הגביע? “כן, אני חושב שזאת קריאת השכמה וזה לא משנה מי נמצא על הפרקט”.

Angelo Caloiaro – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!