“אגדות לעולם לא מתות”: התגובות לפטירתו של אריק אלפסי ז”ל

ספט 22, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

אריק אלפסי הלך לעולמו בגיל 49 בלבד לאחר שהיה מאושפז בשל מחלת הקורונה. הכדורסל הישראלי כולו נכנס לאבל כבד עם מותו של המאמן המוערך, שהחל את דרכו בליגת העל בעירוני אשקלון, העפיל מהליגה הלאומית לליגת העל ב-2009 וזכה בתואר “מאמן העונה” ב-2010 כשהיה באליצור נתניה עימה הוא מזוהה יותר מכל, חזר לאשקלון, היה עוזר מאמן נבחרת ישראל וגם אימן את נבחרת הנוער. אלפסי גם עבר למכבי אשדוד, רשם שנים יפות בעירוני נהריה ואף אימן את הפועל אילת, כשבסיום העונה האחרונה הוא ניסה להעפיל עם אליצור אשקלון לליגת העל. כעת, הבאנו תגובות רבות למותו של אריק אלפסי ז”ל.

ניב משגב, ששיחק תחת אלפסי בנהריה בעונת 2018/19, מסר: “יום עצוב לכדורסל הישראלי כולו, כשחקן שעבר שדרכו, מעבר למאמן אריק היה בנאדם שכל כך קל להתחבר אליו, קודם כל חבר, בנאדם נעים הליכות, קשוב לסביבה, בעל אינטליגנציה רגשית ענקית, עצוב שהעולם איבד בנאדם כזה, אני שולח חיזוקים למשפחה היקרה שלו, נוח על משכבך אריק היקר נזכור אותך תמיד”.

מירון רוינה, ששיחק תחת אלפסי באילת בסוף עונת 2019/20, סיפר: “עצוב מאוד לשמוע על לכתו בטרם עת של אלפסי. נהניתי מאוד לשחק תחתיו, הייתה לו אישיות מדהימה ובאמת היה אכפת לו מהשחקנים בפן האישי. מודה לו על ההזדמנות שנתן, יחסר מאוד בעולם הכדורסל. תנחומיי עם המשפחה”.

עידו דוידי, שכמו רוינה שיחק באילת ב”ליגת הקורונה”, שיתף: “יום עצוב מאוד… עוד לפני לכתו בטרם עת, כאב לי מאוד לשמוע שמצבו בכי רע. אני משתתף בצער המשפחה. החוויה שלי מאריק הייתה קצרה אבל טובה. הגעתי אליו לאילת לליגת הקורונה מהליגה הלאומית, הוא ספר אותי ולקח אותי ברצינות – על המגרש ומחוצה לו. שמח שהייתה לי ההזדמנות לשחק תחתיו. זה ממש בלתי נתפס, ומכניס את החיים לפרספקטיבה. יהי זכרו ברוך”.

גל גילינסקי, ששיחק תחת אלפסי בנבחרת הנוער, אמר: “קשה מאוד לעיכול, אריק היה קודם כל בן אדם ואחר כך מאמן מדהים. אהבתי אותו וזה אובדן גדול לכדורסל הישראלי”.

 

 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!