אבן: “ג’ונס עושה עונה מצוינת, אבל יש לנו את אוואנס”

מרץ 30, 2022 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

מכבי תל אביב תארח מחר (חמישי, 21:05) את וילרבאן הצרפתית בהיכל מנורה מבטחים במשחק שבו היא יכולה להבטיח את ההעפלה לפלייאוף היורוליג.

“יש לנו משחק חשוב מאוד נגד קבוצה טובה ומוכשרת”, אמר אבי אבן במסיבת העיתונאים לקראת ההתמודדות, “אנחנו בריצה טובה שמציבה אותנו במצב טוב שבו אנחנו יכולים להבטיח מקום בטופ 8. אנחנו יודעים כמה המשחקים הזה חשוב לקבוצה, לאוהדים, למועדון. אנחנו מקווים להגיע למשחק הזה בגישה הזאת”.

המאמן נשאל איך תהיה התחושה כשתובטח ההעפלה לפלייאוף, וענה: “כשזה יקרה זה יהיה מרגש ומשמח, אנחנו עובדים קשה בשביל הדבר הזה – אבל אנחנו עדיין לא שם, אנחנו צריכים הרבה מאמץ. זה משחק קשוח – אנחנו אחרי כמה משחקים רצופים, הם מגיעים בדופק 0 וזה לא יהיה קל. אנחנו צריכים להגיע למשחק הזה לא בגישה של מה התחושות של אחרי, אלא מה צריך לעשות כדי להביא את הניצחון”.

“הקבוצה הזו כבר ניצחה מספר משחקים ברצף בעבר, ואחר כך הייתה נפילה גדולה”, אמר אבן ונזכר ברצף ההפסדים שבא אחרי חמישה ניצחונות רצופים מוקדם יותר העונה, “אז אנחנו רוצים להביא את אותה אינטנסיביות, אותו ריכוז כדי לא להגיע לאותו מצב שהיינו בו בפעם הקודמת”.

על 28 האסיסטים שחילקו השחקנים באתונה אמר המאמן הישראלי: “מה שיותר אהבתי לראות זה לא רק את כמות האסיסטים. סקוטי וקינן עשו 15 אסיסטים על איבוד אחד – זה חשוב לא פחות שאתה משחק עם אחריות. פחות פיזור, יותר מרוכזים. השחקנים נהנים למסור אחד לשני. זה אחד מעמודי התווך של קבוצה כדי שהיא תוכל להצליח – שהמשחק לא רק בשבילך אלא גם בשביל האחר. כל מי שעלה על המגרש הייתה לו נגיעה בחלוקה של הכדור. זה יפה, אבל הפנים כבר קדימה, יש לנו משחק אחר מחר. אנחנו צריכים לבוא קשוחים למשחק הזה. מתוך ההגנה שלנו אנחנו מצמיחים אסיסטים, וככל שנמשיך לשפר את ריבאונד ההגנה זה גם משפיע”.

“כריס בחור מדהים ושחקן נהדר, הוא עושה עונה מצוינת”, אמר אבן על ג’ונס, כשנשאל לבצע הקבלה בינו לבין קינן אוואנס שהחליף אותו בקיץ, “אבל יש לנו שחקן שקוראים לו קינן אוואנס ועוד 13 שחקנים. כרגע אנחנו מתעסקים רק בהם ואיך אנחנו עוזרים להם. מי שלא נמצא כאן לא מעניין. אני והצוות המקצועי צריכים לעזור לכל שחקן להשתפר בכל משחק. אני שמח שקינן מתקדם ממשחק למשחק כי הוא בחור מדהים, שחקן מוכשר ובכל משחק הוא הולך ומתקדם. הוא מוכיח שהוא יותר מראוי”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!