אבי אבן: “לא נהיה דטרויט של האייטיז”

מרץ 16, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

תחושות מעורבות במכבי תל אביב אחרי הניצחון הביתי 89:93 על עירוני נס ציונה. זה היה משחק שבו המארחת שלטה בסך הכל, אך היא לא הצליחה לברוח באמת ולהבטיח ניצחון מוקדם.

“מה גרם לניצחון? לא ההגנה, אבל הצלחנו לקלוע די טוב”, אמר המצטיין סקוטי ווילבקין בסיום, אחרי שסיפק 23 נקודות (6 מ-9 לשלוש) ו-9 אסיסטים יחד עם פלוס 18 בדקות שלו על הפרקט. “אנחנו חייבים לשחק יותר טוב בהגנה. מה לא עבד? הגנת האחד על האחד והשליטה בריבאונד שזו בעיה שיש לנו בכל העונה ואנחנו צריכים לעבוד על זה. לפעמים אנחנו משחקים כדורסל טוב ולפעמים לא, זה די מסכם את העונה. שיתוף הפעולה עם נאנלי? זה טוב, הוא שיחק טוב היום, שנינו הכנסנו את הכדור לסל בצורה טובה ואם נעשה את זה יותר אז ננצח משחקים”.

המאמן אבי אבן סיפר: “צריכים לנצח, לא מכירים משהו אחר בכדורסל. הובלנו כל המשחק, רוב המשחק הם רדפו אחרינו, לא הצלחנו לגמור את המשחק מתי שאנחנו היינו צריכים. אנחנו צריכים ללמוד מזה. אני לא רגוע, הרבה דברים מפריעים, אני שמח שניצחנו ושמח על המאמץ שהחבר’ה נתנו על המגרש, אבל אני צריך להסתכל על דברים שנצטרך לעשות כדי להשתפר”.

אבן הוסיף במסיבת העיתונאים: “קודם כל זה היה ניצחון חשוב בשבילנו אחרי הפסד בבאר שבע. שיחקנו נגד קבוצה מוכשרת התקפית ואני שמח שהבאנו את האנרגיה הנכונה למרות שלא הבאנו את הריכוז הנכון ברגעים מסוימים כדי לגמור את המשחק, אבל אני שמח בניצחון”.

על ההגנה המחוררת אמר אבן: “אנחנו עובדים על זה. אין לנו הרבה אימונים ובסופו של יום זה יהיה ההבדל, אם נצליח לעשות יותר עצירות בהגנה ונהיה יותר עקביים, כי היו הרבה פוזשנים טובים. הכרחנו אותם לכמה למצבים קשים, אבל זה לא מספיק, אנחנו לא מספיק שם, ביותר מדי פעמים בטח ברבע השלישי לכל פיק אנד רול עם חיתוך וקבלת כדור לא היה שום חיפוי מהוויק סייד, צריך לעבוד על זה כדי להתקדם ולא נוכל להתקדם בלי לשפר את האספקט הזה”.

על היכולת של ג’יימס נאנלי, שקלע 23 נקודות גם הוא: “אני חושב שגם ג’יימס התחיל את העונה טוב. אני שמח שהוא חזר לעצמו אחרי תקופה לא כל כל טובה, הוא סופר מקצוען, הוא מחויב, ואני חושב שראינו גם ממנו וגם משחקנים אחרים את המחויבות על המגרש, וצריך להמשיך ככה”.

על דריק וויליאמס שהתעלה עם שלוש שלשות ברבע הרביעי בדרך ל-15 נקודות ולניצחון: “לדריק יש המון-המון כישרון, הוא יכול גם לקלוע, גם לחדור וגם לעשות הרבה דברים, ואנחנו צריכים גם אצלו למצוא יותר עקביות, אני חושב שהוא יכול לקלוע וצריך לתת לו את הביטחון לזרוק מבחוץ כי הקליעה שלו מאוד חשובה לנו בסגנון שאנחנו משחקים, אהבתי את האנרגיות שלו ואת המחויבות, ואני מקווה ומאמין שימשיך ככה”.

לקראת השבוע הקרוב שבו תערוך הקבוצה שלושה משחקים: “לא נהיה דטרויט של האייטיז, אבל אנחנו נעשה את כל מה שאפשר ואני מאמין שנעשה, כי בסופו של יום אין לנו הרבה זמן להתאמן. זה צריך לבוא מתוך וידאו, מתוך למידה, מתוך מחויבות ומתוך הבנה, כי החבר’ה האלה יודעים כדורסל ואנחנו קצת מפספסים בקטנות, ואני מאמין שנהיה שם לקראת השבוע הקרוב”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!