אבי אבן: “ג’יימס נאנלי הוא ווינר”

אפר 14, 2022 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

מכבי תל אביב ניצחה בבית 76:85 את פנרבחצ’ה הטורקית בהיכל מנורה מבטחים במשחק האחרון של העונה הסדירה ביורוליג, כשבעקבות הבטחת המקום החמישי במפעל היא תפגוש את ריאל מדריד שסיימה במקום הרביעי. כל הציטוטים נמצאים בפנים.

המאמן המנצח אבי אבן אמר: “אני שמח שהצלחנו לנצח את המשחק הזה מול קבוצה קשה, למרות שלא מצאנו את האנרגיות והקצב, אני שמח שב-5 הדקות האחרונות הרמנו את המשחק שלנו ועשינו עצירות ומהלכים טובים בהתקפה. זה היה קשה. חודש וחצי קשים ואני שמח שסיימנו את זה עם ניצחון באולם הביתי שלנו, אני מצפה לפלייאוף. אני הרבה פעמים סומך על השחקנים שימצאו את הדרך והאנרגיות וההחלטות הנכונות. בחצי הראשון רציתי פסק זמן אבל היה פסק זמן טלוויזיה. לא היה משהו מיוחד. היה מאוד קשה כי שני שחקנים חשובים של פנר לא מגיעים והם הגיעו ביום של המשחק, הכל ביחד נתן תחושת נוחות, אמרתי לשחקנים שלא נקבל את המשחק ונצטרך לקחת אותו. הם שיחקו טוב, עשו עבודה טובה, אז זה לא קל להביא אנרגיות למשחק כזה. שמח שמצאנו את הדרך לנצח את המשחק. היה משחק לא קל, מאוד לא קל, נגד קבוצה טובה”.

על המצטיין ג’יימס נאנלי: “הוא ווינר, מתחרה ורוצה לנצח כל משחק. אמרתי שנמצא כוחות אחרים שיכפו אם הוא נפצע, הוא ביקש לחזור וחזר בצורה יוצאת מן הכלל בשני הצדדים של המגרש, גם בהתקפה וגם בהגנה. עשה כמה מהלכים חשובים מאוד. זאת עוד נקודת ציון חשובה לשחקן”.

אבן הוסיף: “כל הזמן דיברתי עם השחקנים כשהיינו ברצף של הפסדים, אבל ניצחנו את ברצלונה, צסק”א, אולימפיאקוס וכמעט ניצחנו את צסק”א וריאל בחוץ, כל הקבוצות שבחלק העליון של הטבלה. ברגע שהתחלנו להאמין כקבוצה בעצמנו אז הדברים התחילו להתחבר. התחלנו לרוץ קצת יותר שזה עזר לנו, ברגע שהקבוצה התחילה להאמין אחד בשני, זה עזר לנו להיבנות”.

על הסדרה מול ריאל: “יש לנו עוד דרך לעבור, אני מקווה שנמשיך להתקדם, אין ספק שבפתיחת העונה ריאל הייתה בכושר יותר טוב, אבל עדיין ברגע הם יכולים לנצח כל קבוצה. אני מתעסק באיך נגיע טובים יותר למפגשים איתם. אלה מפגשים אחרים, סדרה זה לא משחק אחד. אנחנו דרוכים, מחכים, אבל ביום שישי יש משחק נגד בני הרצליה, אנחנו עדיין מקום שלישי בליגה. הראש שלנו שם. אני מאמין בקבוצה הזאת, לאן זה יוביל אותנו, התשובות לא נמצאות בחדר הזה. אני מאמין בשחקנים, במה שיש בתוך השחקנים, עם זה נלך קדימה בכל הכוח. אני במועדון 16 שנים, כעוזר מאמן, סקאוט, הייתי בהרבה מקומות, אין מקומות כמו המקום הזה. יש אנשים שמובילים את המועדון הזה כל כך הרבה שנים עם גישה מנצחת, אני גאה להיות חלק ממנו. אני מכבד כל אחד עם הדרך שלו, הדרך שלי ושלנו כמועדון היא מסוימת ואני גאה בה. אני שמח שניצחנו היום, אף אחד לא חשב להפסיד, זה לא עבר בשום חדר. לפני 15 שנים הייתי עוזר מאמן יחד עם פיני גרשון ושרון דרוקר והגענו בהצלבה לבלגרד וירקו עלינו, היה מטורף. זאת הייתה הצגת קהל מרשימה, ועדיין אין כמו הקהל הזה, אנחנו נוסעים למדריד אחרי המשחק נגד הרצליה, ואני יודע שיש פה מטוס שני והאוהדים האלה מגיעים איתנו לכל חור בעולם. אין כמו הקהל הזה, והוא נתן הצגה והמשיך לדחוף אותנו, אלה שבאים למדריד ייתנו לנו את הרוח הגבית ופה אחר כך יהיה טירוף, אבל יש הרצליה ביום שישי”.

ג’יימס נאנלי, שקלע 19 נקודות, שמח: “עבדנו קשה כדי להגיע למצב הזה וידענו שרצינו לסיים את העונה בצורה חזקה. אלה משחקים שמכינים אותנו לפלייאוף והכל, כל רבע הולך לעזור לנו להשתפר. לשחק יותר ביחד, פשוט ללמוד איפה להיות. יש לנו שיטה חדשה, אז זה ייקח זמן, אבל אנחנו לומדים ונבנים, צעד אחר צעד”.

אנטה ז’יז’יץ’, שהוסיף 16 נקודות, הסביר: “בשבילנו, זה היה מאוד חשוב לקבל אקסטרה ביטחון עצמי לפני הפלייאוף. אני יודע שהערב לא היה המשחק הכי טוב שלנו העונה, היינו שטוחים במשך רוב המשחק, אבל מה שהכי חשוב זה שהשגנו את הניצחון וכעת אנחנו יכולים להתפקס על הפלייאוף. לא ניסינו לחשב, השארנו את הכל על הפרקט וכעת אנחנו מוכנים בשביל הצעד הבא”.

אנג’לו קלויארו, שקלע נקודה אחת, סיפר על הסדרה מול ריאל: “הם מועדון היסטורי, אנחנו מועדון היסטורי, לשתי הקבוצות יש הרבה הצלחה באירופה, הם טובים מאוד, אנחנו טובים מאוד, זה יהיה קשה. נצא קודם מחוץ לבית, נצטרך לטפל בעניינים ביום שישי נגד הרצליה. התוכנית לנצח שם משחק. זה מצחיק כי אנשים מדברים שריאל מתקשה, הם מקום רביעי ביורוליג, מקום שני בספרד, מתקשים. יהיה קשה, אבל אנחנו מוכנים לאתגר”.

הניצחון על פנר: “כמה שאתה מנסה להתכונן למשחק, המשחק לא קבע כלום יותר מדי. מילאנו וריאל שתיהן קבוצות מדהימות, זה לא שינה יותר מדי. רצינו לשחק טוב, זה לא היה הכדורסל הכי טוב שלנו, אבל טיפלנו בעסק, הם קלעו רק 14 נקודות ברבע האחרון שזה טוב, וניצחנו”.

עוד על היריבה בפלייאוף: “ריאל במקום הרביעי מסיבה מסוימת, שחקנים חזרו אצלם מפציעות, יהיה קשה, אנחנו יודעים את זה. נתכונן אליהם מיום שבת, נצא לשם כדי לגנוב משחק אחד. עשינו פעמיים פליאוף איתי, הגענו לשם אבל לא שיחקנו, והשנה הגענו ונשחק. זה מרגש לשחק בפלייאוף, עבר זמן מאז שהמועדון שיחק בפלייאוף”.

דריק וויליאמס, שסיפק 10 נקודות, דיבר: “היו הרבה עליות וירידות במהלך העונה. הקורונה, אני שמח שאנחנו כאן בכלליות, זאת הייתה עונה ארוכה, וכולם שמחים להוכיח שמהרגע הראשון שלא הייתה לנו הכנה לעונה, הקבוצה עברה הרבה, ואנחנו משתפרים. אני שמח שניצחנו ועלינו לסיבוב הבא, ויש לנו את ריאל מדריד, זה צעד גדול למועדון שלנו, אני שמח שהגענו למשימה אחת שהצבנו בפנינו. ריאל ומכבי הם מועדונים היסטורים וייאבקו אחד בשני. הם יודעים על מה משחקים ואנחנו יודעים על מה משחקים. זה צעד גדול בשבילנו, ניצחנו אותם והפסדנו להם העונה. ריאל קבוצה טובה, אבל אלה שני מועדונים היסטורים שנפגשים”.

על ג’יילן ריינולדס שיצא בחמש עבירות: “בסוף היום ג’יילן הוא אחד הכוחות שלנו, אחד האנשים שלוקחים ריבאונדים, יש לו את הגב שלנו ולנו יש את הגב שלו. המשחק התחיל טוב בשבילו, וגם בשבילנו. כשזה קורה יש לנו שחקנים שיכולים להביא מימד אחר למשחק. ג’ייק (כהן) שיחק מצוין בעמדה 5, לא רק בקליעה, אנחנו צריכים את כל השחקנים שלנו”.

וויליאמס סיים: “אנחנו רוצים להתחיל את הסדרה טוב, להתחיל את הסדרה עם ביטחון, ביחד, סבלנות. זאת תהיה הפעם הראשונה שנשחק נגד אותה קבוצה כמה פעמים. אני לא רוצה לומר שאנחנו חייבים לנצח, יש 5 משחקים ואנחנו רוצים לשחק טוב מההתחלה, אם ננצח את משחק 1 האחוזים יהיו לטובתנו. אם נתחיל ככה רק נשתפר”.

המאמן המפסיד סשה ג’ורג’ביץ’ סיכם: “ברכות למכבי על הניצחון, שיחקנו כדורסל מצוין 38 דקות, ואז לקחנו זריקות מחוץ לשיטה שלנו שהובילה אותנו למשחק הטוב שלנו. הבאנו דברים חכמים למגרש, הנענו את הכדור טוב, דברים שצריכים לעשות נגד קבוצה כל כך אגרסיבית. מכבי קבוצה שקשה לנצח באחד על אחד, 2 דקות לסוף לא ביצענו טוב, זרקנו כדורים מהר מדי והם סיימו את המשחק ככה. מאחל להם בהצלחה בפלייאוף, כאיש ספורט. האחוזים שלנו לשלוש לא היו שם ואנחנו צריכים להשתפר אם אנחנו רוצים לנצח משחקים כאלה. אני גאה בקבוצה שלי כי אנחנו במצב מסוים והיו חסרים לנו כמה שחקנים שפותחים, המטרה שלנו היא האליפות בטורקיה. נצטרך לנתח את העונה הזאת בצורה קפדנית, המשחק הזה היה אמור להיות ב-27 בינואר. וסלי ודה קולו נפצעו ב-24 בדצמבר, היינו צריכים להתאים את השיטה שלנו שלוש-ארבע פעמים בעונה אחת. הנושא עם הקבוצות הרוסיות לא עזר לנו, הפסדנו שלושה ניצחונות נגדם, היינו אמורים לארח שני משחקים נגדן. על זה אני מתחרט, היו לנו הרבה שחקנים שחזרו מפציעות עם אנרגיות אבל היינו צריכים לשחק משחק אחרי משחק אחרי משחק. הדברים האלה פגעו לנו במוטיבציה”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!