אבדיה נדחק מחוץ לרוטציה: האם יהיה טרייד? נציגנו בוושינגטון מדווח

ינו 18, 2022 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Neil Dalal

הוושינגטון וויזארדס ממשיכים להיות בקדמת הבמה בכל הקשור למשחקים לזכרו של ד”ר מרטין לות’ר קינג ג’וניור, כפי שהם היו בעונות הקודמות. כחג פדרלי בארה”ב, הוויזארדס שיחקו נגד הסיקסרס בשעה 2 בצהריים, מה שהיווה משחק נדיר בכך שהוא לא מתרחש באמצע הלילה בישראל, שנמצאת 7 שעות אחרי שעון החוף המזרחי בארה”ב. הבעיה היחידה הייתה שדני אבדיה היה מחוץ לרוטציה אתמול בפעם הראשונה בקריירה שלו, כאשר הוא שותף רק לשלוש דקות, שהיו כבר עמוק בגארבג’ טיים עקב כך שהוויזארדס הובילו באותו שלב כבר 113-92. זה לא ממש מהווה אור בקצה המנהרה, אבל אבדיה כן הצליח לקלוע סל עם סיומת יפה, וגם הצליח להשיג חטיפה בזמן המועט מאוד שלו על הפרקט.

“זה תמיד יהיה עניין של איזון עדין,” ג’וזף בלייר, המאמן הראשי הזמני כרגע של הוויזארדס סיפר. בלייר היה צריך להחליף מאמן מחליף אחר, פאט דילייני בשעה 9:40 בבוקר שעון די סי. “אם דני שיחק הרבה, היית שואל אותי על שחקן אחר וככה זה כי אנחנו חזקים לכל אורך הסגל. כשזרמנו וזה הלך לנו טוב, המשכנו עם אותו זרם וזה לא משהו נגד דני. דני תמיד עובד קשה, הוא בן אדם נהדר, אני אוהב את דני. אנחנו פשוט ממשיכים לעשות מה שטוב לקבוצה.”

Joseph Blair – Photo Credit: Washington Wizards

בפעם הראשונה העונה, הוויזארדס היו בסגל מלא, כאשר המגבלות היחידות היו על כמות הדקות לכמה שחקנים: בראדלי ביל (שחזר מפרוטוקול הקורונה), רוי האצ’ימורה (עדיין חוזר לכושרו המיטבי) ותומאס ברייאנט שלאט לאט חוזר לעצמו לאחר פציעה קשה בעונה החולפת. קורי קיספרט קיבל יותר דקות עקב יכולות הקליעה שלו והרצון של הוויזארדס שהאצ’ימורה יחזור לעניינים במאת האחוזים, זה עלה לדני אבדיה בדקות משחק, שעד כה קיבל דקות משחק באופן עקבי. הירידה בכמות הדקות לא הייתה בלתי צפויה, אבל מחוץ לרוטציה לגמרי יהיה הפתעה לטווח הארוך.

“אני חושב שזה שילוב של הכל,” בלייר התחמק מעט מהשאלה האם הספסול של דני התקבל כהחלטה לפני ההתמודדות. “אנחנו מנסים לראות איך דברים הולכים ואיך הם זורמים. יש לנו הרבה שחקנים כרגע. אנחנו פשוט מנסים למצוא את השילוב שייתן לאנשים הזדמנויות שצריכים לקבל קצת יותר זמן על הפרקט. זה לא קל כשיש לך שחקנים כמו רוי ותומאס שלא שיחקו הרבה. הם סוף סוף נכנסים לתוך הזרם ואתה משחק טוב, אתה לא רוצה ממש להוציא אותם ולא לתת להם להיכנס לזרימה כל כך. זה ככה פשוט. אתם יוצרים מזה יותר ממה שאנחנו או אפילו דני עושים מזה למען האמת.”

המקום הברור שבו אבדיה יוכל לזכות מחדש בדקות בתוך הרוטציה היא בהחלפת ראול נטו ששיחק 23 דקות יחד עם ספנסר דינווידי. למרות שלנטו ולאבדיה יש סט כישורים שונה אחד מהשני, נטו לא נמצא על הפרקט כדי להיות מנהל משחק מרכזי. נטו זורק האחוזים הנמוכים בקריירה שלו כעת – 23.1% לשלוש בהשוואה ל-38.2% במהלך שאר הקריירה שלו וההגנה שלו הרבה פחות טובה מההגנה של אבדיה. משחק אחד מחוץ לרוטציה לא בהכרח אומר שאבדיה נמצא במצב פוטנציאלי ממשי לעבור בטרייד אבל יכול להיות שטומי שפרד יבצע טרייד לפני הדד ליין של תקופת הטריידים, בעשירי לפברואר. בינתיים, קייל קוזמה מתאר את הסיטואציה הזו כחיים של שחקן צעיר ב-NBA, ומפציר להישאר על המסלול. בראדלי ביל התייחס בצורה דומה בסיום המשחק.

“אמרתי לו אחרי המשחק – אתה פשוט חייב להישאר עם התהליך,” קוזמה שיתף על זה שהוא עודד את אבדיה שאיתו הוא יצר חברות. “הרבה פעמים ב-NBA, יכול להיות שלא תשחק. במיוחד בליגה הזאת, כולם טובים. ברור, אתה רוצה להיות שם על הפרקט. אתה רוצה להיות תחרותי, אתה רוצה לשחק כל דקה שאתה יכול, אבל לפעמים הכדור פשוט לא קופץ לכיוון שלך. הוא ילד חכם, הוא כנראה הולך עכשיו לחדר הכושר כדי להתאמן אז זה סוג הבן אדם שהוא. זה הכל להישאר בתוך התהליך במיוחד בליגה הזאת, הרבה פעמים כשאתה גיבוי אתה רק פציעה אחת רחוק או בדיקה אחת לא טובה מלהיכנס לחמישייה או להיות ברוטציה. הכל זה פשוט להיות תמיד מוכן, להיות מקצוען, ולהישאר על המסלול.”

 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!