אבדיה חזר לשחק עם העיניים לעבר פתיחת העונה הסדירה: נציגנו בוושינגטון מדווח

אוק 10, 2021 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Neil Dalal

כשדני אבדיה נפל אל הפרקט באפריל האחרון במהלך המשחק נגד גולדן סטייט, רבים חששו שהרוקי המבטיח סובל מפציעה חמורה ברגלו. על אף שכל פציעה אינה רצויה, אבדיה ניצל יחסית כאשר הוא אובחן מפציעה ברגל שלא דורשת ניתוח ותקופת ההחלמה היא 12 שבועות. התחזית לגבי תקופת ההחלמה הייתה מעט אופטימית, שכן לקח לאבדיה זמן רב יותר להחלים מפציעתו.

“כשנפצעתי, הצפי היה כחודשיים- שלושה כדי להחלים, בערך 10 שבועות,” אבדיה סיפר ביום שישי. “כשאני מסתכל בדיעבד, זה היה חצי שנה. זה לא היה מתוכנן להיות בחוץ לתקופת זמן ארוכה. הייתי צריך להתמודד עם זה. אני יודע שהגוף שלי לא החלים כמו שכולם צפו.”

לאחר יותר מחמישה חודשים של החלמה שעלו לו בהזדמנות לשחק בליגת הקיץ ויצרו מצב של השתתפות מעטה יותר במחנה האימונים, אבדיה חזר לשחק 5 על 5 באימונים בשבוע האחרון לפני הופעת בכורה במשחקי טרום העונה ביום שבת נגד הניקס. ב-16 דקות משחק תוך שעלה מהספסל, השחקן בן ה-20 קלע 4 נקודות בקליעה של 50% מהשדה, 3 ריבאונדים ואסיסט.

“זה היה מסע די קשוח עבורי בהתחלה,” אבדיה סיפר לגבי החלמתו. “כל ההכנה וההחלמה לא היו קלים. אבל הבטחתי לעצמי שאחזור חזק יותר, יותר מנוסה ופחות או יותר אני מרגיש מוכן כעת.”

התאקלמותו חזרה של אבדיה בליגה הטובה בעולם מבחינת מהירות ופיזיות היא עדיין תהליך הדרגתי שישתפר במשחקים הקרובים, אך העלייה שלו לפרקט היא בעצמה הצלחה לעבור משוכה. זו הייתה התקופה הארוכה ביותר שאבדיה לא שיחק כדורסל מאז שהיה בן 14 בין כל התפקידים שלו גם בקבוצות וגם בנבחרות. זה היה מחזה מרגש לראות אותו עולה שוב על הפרקט באמצע הרבע הראשון אתמול בערב.

“זה מרגיש טוב לחזור,” אבדיה תיאר. “מבחינת לשחק, התגעגעתי לכדורסל. אני לא לוקח שום דבר כמובן מאליו. אני נהנה מכל רגע, אני נהנה להיות שם עם חבריי לקבוצה, צוות האימון, האוהדים. אני מקווה שיהיה לנו כיף העונה.”

בערב שבו הוויזארדס נתנו לניקס לקלוע 24 שלשות, סטטיסטיקה שהייתה נחשבת לשיא מועדון מבחינת הניקס אם היה מדובר במשחק רשמי, היו דברים שברור שהלכו לא טוב בצד ההגנתי. אבדיה שותף בחלק מהאשמה בכך והמאמן ווס אנסלד ג’וניור רוצה שהוא יתקשר “בקול רם, מוקדם יותר ובעקביות.”

וושינגטון ואבדיה יחזרו לעבודה כדי להבין ובתקווה לתקן את הטעויות שלהם לקראת פתיחת העונה הסדירה. הוויזארדס ישחקו עוד שני משחקי טרום עונה תחילה ביום שלישי בבית נגד הראפטורס וביום שישי אצל הניקס. זה ייתן לבחירה התשיעית בדראפט 2020 יותר זמן להתאקלם לפני מחזור הפתיחה בעונה הסדירה נגד הראפטורס בטורונטו ב-20 לאוקטובר.

“אחרי חצי שנה, לבוא למשחק NBA אחרי הרבה זמן, זה לא קל,” אבדיה סיפר. “הגוף שלי היה צריך להתאקלם, גם לסגנון המשחק וגם למהירות המשחק. אני בדרך לשם, זה צעד ראשון טוב עבורי זה בטוח.”

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!