“אבדיה הופך לשחקן שכולנו יודעים שהוא יכול להיות”: נציגנו בוושינגטון מדווח

אפר 12, 2022 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Neil Dalal

הוושינגטון וויזארדס סיימו את העונה שלהם ביום ראשון האחרון עם הפסד שהוריד אותם למאזן של 35-47, אכזבה די גדולה לאחר פתיחת העונה עם מאזן חיובי של 10-3, אבל אחת הנקודות החיוביות היא שדני אבדיה שיחק את כל 82 המשחקים של הקבוצה העונה. אבדיה היה אחד מבין 5 שחקנים בלבד (הכי מעט אי פעם ב-NBA) להופיע בכל משחק של העונה הסדירה. סדיק ביי, דווייט פאוול, קוון לוני ומיקאל ברידג’ס הם ארבעת השחקנים האחרים. אבדיה הפך לשחקן הוויזארדס הראשון מאז בראדלי ביל בעונת 18-19 ששיחק את כל משחקי העונה הסדירה.

“לגמרי, זה שאני על הפרקט וזמין לשחק בכל משחק עבור המאמנים והשחקנים, ולתת הכל בכל ערב,” אבדיה הגיב כשהוא נשאל על תחושת הגאווה בזה שהוא שיחק בכל המשחקים. “לפעמים יש משחקים יותר טובים, לפעמים פחות, אבל אני מנסה לתת את המקסימום בכל ערב וזה לא עניין קל, יש לך את החיים האישיים שלך גם, יש לך הרבה דברים שמתרחשים מחוץ לפרקט לפעמים וזה לא קל לשחק 82 משחקים ותמיד להיות בשיא שלך מבחינת פוקוס ויכולת.”

נתונים סטטיסטיים עונתיים של 8.4 נקודות, 5.2 ריבאונדים ו-2 אסיסטים ב-24.2 דקות למשחק הם לא סטטיסטיקות מטורפות עבור אבדיה, אבל כל מי שצפה בו ראה את ההתקדמות והשיפור שלו ככל שהחודשים עברו העונה. ב-16 המשחקים האחרונים של אבדיה, הפוינט פורוורד רשם ממוצעים של 12.6 נקודות, 5.8 ריבאונדים ו-3.6 אסיסטים ב-28.7 דקות למשחק. חלק מעניין מזה קשור לכך שהכדור היה “פנוי יותר” בעקבות היותו של ביל מחוץ לסגל עקב ניתוח וקייל קוזמה מחוץ לסגל גם כן עקב פציעה בברך. מה שהפך את אבדיה לשחקן שקבוצות רוצות ב-NBA הייתה נוכחת בדרך בה הוא שיחק בחלק האחרון של העונה.

“הוא משחק היטב במשך 4 השבועות האחרונים,” קורי קיספרט חברו לקבוצה אמר על אבדיה. “הוא מקבל החלטות טובות כשהכדור אצלו בידיים, זורק טוב מחוץ לקשת. הוא הופך לשחקן שכולנו יודעים שהוא יכול להיות. מאוד שמח לראות אותו משחק עם הרבה ביטחון. משחק עם האינסטינקטים, זה הזמן שבו הוא במיטבו. השמיים הם הגבול עבור דני והוא צריך לשמוח עם החודש האחרון שהוא שיחק.”

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

אחד הנקודות המרכזיות הראויות לציון בעונה של אבדיה נראתה לעיני כל בשבוע האחרון עם העלייה בביטחון שלו בעצמו. במינסוטה, אבדיה חדר באגרסיביות עם יד ימין המועדפת עליו מקו השלוש, יצר ריווח בעזרת כתף שמאל, וסיים עם ליי אפ אחרי שעבר את ג’יידן מקדניאלס בדרך לטבעת, אותו אבדיה סימן כ”קטן מדי” עם ידו לפני שהישראלי רץ חזרה להגנה. בערב שאחריו, באטלנטה, אבדיה ביצע בוקס אאוט מעולה על דלון רייט כדי להבטיח ריבאונד התקפי לאחר שלשה שקיספרט החטיא, חסם עם כתף שמאל שוב, הפעם את גלינארי, כידרר פעם אחת, וביצע ליי אפ במצב נוח. בחזרה להגנה, אבדיה שוב סימן “קטן מדי” עם היד בצורה שבה דוראנט סימן את זה לא מזמן כלפי פורנייה מהניקס. בלי הפתעה, עניין זה היה מהנה עבור קייל קוזמה לראות מהספסל כמו כל שאר חבריו של דני לקבוצה.

“זו בדיחה פנימית, קצת צחוקים, זה אף פעם לא דבר רע. חברים לקבוצה צוחקים על זה ומתים על זה,” אבדיה שיתף.

אחרי עונת רוקי שהייתה רכבת הרים ללא ליגת קיץ, עם מחנה אימונים מקוצר, כניסה לפרוטוקול הבריאות של הליגה עקב קורונה, ולאחריה פציעה לא פשוטה, זה עניין מרשים שאבדיה הצליח לשחק בכל משחק בעונה האחרונה. מאמנו הראשי, ווס אנסלד ג’וניור, בירך על ההתמדה של אבדיה, דבר שנתן לו דקות משחק ועניין שיכול להתפתח ולגדול עם הזמן.

Deni Avdija: Photo Credit- Washington Wizards

“זו רכבת הרים רגשית, ברור, במשך העונה. אני חושב שעשיתי צעד גדול, אני גדלתי, למדתי בכל יום, השתפרתי בכל יום, וזו הייתה המטרה שלי בסופו של דבר,” אבדיה תמצת את עונתו השנייה בליגה הטובה בעולם. “לפעמים זה היה מאוד חשוב עבורי ואני מרגיש שעשיתי את זה. יש לי עוד הרבה במה להשתפר. זה קיץ גדול וחשוב בפתח. להישאר צנוע ולהמשיך לעבוד.”

הישארו מעודכנים לקראת תקופת הפגרה של אבדיה שהוא והוויזארדס מקווים שיהיה קיץ גדול עבור ההתפתחות שלו.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!